Hlavní obsah
Jaroslav Uhlíř Foto: Universal Music

Jaroslav Uhlíř má Diamantovou desku

Skladatel, klavírista a věrný spolupracovník Zdeňka Svěráka Jaroslav Uhlíř, který si získal oblibu mezi všemi generacemi, převzal v pondělí Diamantovou desku za 500 000 prodaných nosičů pod hlavičkou Universal Music.

Jaroslav Uhlíř Foto: Universal Music
Jaroslav Uhlíř má Diamantovou desku

„Vzpomínám si, že naposledy jsme ji předávali skupině Wanastowi Vjecy. S Jaroslavem Uhlířem spolupracujeme už od roku 1993, což obnáší více než 15 alb určených převážně dětem, ale zasahujících postupně i další generace. Samozřejmě i díky originální slovesnosti spřízněného spoluautora Zdeňka Svěráka. Významnou roli hrála i Jaroslavova hudba k dnes už legendárním filmům jako např. Vrchní, prchni, Trhák nebo Vratné lahve a samozřejmě zejména na pohádkových soundtracích, z nichž musím zmínit alespoň Ať žijí duchové nebo Lotrando a Zubejda,“ uvedl za vydavatele Marcel Vyšín.

„Diamant je radost. Na svém kontě mám již přes 700 písní a za to vděčím také Zdeňku Svěrákovi a také trochu Karlu Šípovi a obzvlášť pak Universal Music za to, že si to vzal na svá bedra,“ zaznělo od Jaroslava Uhlíře.

Ke svým sedmdesátinám letos Uhlíř vydal dvě alba s názvy Dospělým a Dětem. Obsahují výběr známých hitů a pár rarit, které ještě nikdy nevyšly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků