Hlavní obsah
Jan Hrubý, česká hudební legenda. Foto: archiv Jan Hrubý a trio

Jan Hrubý a trio se nechávají unášet až ke klasice

Uskupení nazvané Jan Hrubý a trio vystoupí ve středu 5. února v pražské Malostranské besedě. V programu klubu zaskočí za Oskara Petra, který nemůže koncertovat ze zdravotních důvodů.

Jan Hrubý, česká hudební legenda. Foto: archiv Jan Hrubý a trio
Jan Hrubý a trio se nechávají unášet až ke klasice

V akustickém kvartetu se zpěvákem, klávesistou a kytaristou Ondřejem Fenclem (jinak členem 5P Luboše Pospíšila, Marsyas, skupiny Vladimíra Merty či Schodiště), hráčem na keltskou harfu Seanem Barrym (je především spoluhráčem Lenky Filipové) a perkusistou Michalem Hnátkem představí matador českých bigbítových houslí průlet vším, čím je a byl.

Sean Barry.

Foto: archiv Jan Hrubý a trio

Ondřej Fencl.

Foto: archiv Jan Hrubý a trio

Během večera dojde i na písničky, které interpretuje v kapelách doprovázejících Vladimíra Mišíka, Vladimíra Mertu, na instrumentální skladby, irské balady či autorské písně Ondřeje Fencla.

„Projekt vznikl náhodou. Všichni zúčastnění běžně doprovázejí Vláďu Mertu, a když jednou nečekaně nemohl na koncert, tak jsme zahráli bez něj. Překvapilo nás, že bylo vyprodáno, a také jsme zjistili, že nás to baví a publikum snad ještě víc,“ přibližuje okolnosti vzniku hudebního projektu jeho kapelník Ondřej Fencl.

Michal Hnátek.

Foto: Vít Skorpil

„Už jsme hráli asi desetkrát a skoro všude jsme měli narváno. Hodně improvizujeme, necháváme se unášet, třeba až ke klasice, ať jsou to Beatles, nebo Antonín Dvořák. To záleží na kouzlu okamžiku. A aby nás to neodneslo mimo rytmus, na perkuse občas hostuje náš kamarád Míša Hnátek,“ dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků