Hlavní obsah

James Earl Jones a Oprah Winfreyová dostanou Oscary

Čestného Oscara dostane letos americký herec James Earl Jones a nejslavnější americká televizní moderátorka Oprah Winfreyová se bude moci těšit z humanitární ceny. Oznámila to Americká Akademie filmových umění a věd, která vybírá držitele Oscarů.

James Earl Jones a Oprah Winfreyová dostanou Oscary

Winfreyová i Jones, kteří byli už v minulosti na Oscara nominováni, převezmou ceny na výročním zasedání akademie 12. listopadu. Spolu s nimi bude jedním Oscarem oceněn také maskér Dick Smith.

Osmdesátiletý Jones je filmový veterán, který má na kontě více než 50 filmů. K nejznámějším patří Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu. Na Oscara byl nominován v roce 1970 za roli ve filmu The Great White Hope. Mladší fanoušci znají jeho hlas jako Dartha Vadera ve Hvězdných válkách.

Sedmapadesátiletá Winfreyová, která dostane cenu Jeana Hersholta, byla nominována na Oscara jako nejlepší herečka za svoji filmovou prvotinu Purpurová barva z roku 1985. Smith, který je považován za otce maskérů, získal zlatou sošku Oscara v roce 1984 za film Amadeus režiséra Miloše Formana. Mezi jeho další pozoruhodné filmy patří Kmotr, Vymýtač ďábla a Taxikář.

Obě čestné ceny, stejně jako cena Jeana Hersholta, jsou v podobě sošky Oscara.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků