Hlavní obsah
Jake Gyllenhaal v nezapomenutelném snímku Zkrocená hora Foto: Reuters

Jake Gyllenhaal chce hrát hrdinu bostonského bombového masakru

Režisér David Gordon Green se chystá točit celovečerní snímek o teroristickém útoku při maratonu v Bostonu v roce 2013. Horkým kandidátem na kladného hrdinu je Jake Gyllenhaal.

Jake Gyllenhaal v nezapomenutelném snímku Zkrocená hora Foto: Reuters
Jake Gyllenhaal chce hrát hrdinu bostonského bombového masakru

Film se má jmenovat Stronger a točí se kolem Jeffa Baumana, skutečného aktéra tragických událostí, který přišel o obě nohy. Bauman čekal u cílové pásky maratonu na svou přítelkyni, když nastal výbuch, jenž zabil tři lidi a 260 zranil. Pak o tom napsal knihu Stronger, která inspirovala scénář Johna Pollona.

Gyllenhaalovi, který ho má ztvárnit, se nyní docela daří. Chválu sklízí za drama Southpaw (Bojovník) a uvidíme ho také ve filmu Demolition Jean-Marca Valleeho. Hodně se čeká i od Everestu, horolezeckého thrilleru, který zatím nemá stanovenu českou premiéru.

Slídil vydírá kolegyni na večeři.

Foto: H.C.E.

Strůjce bostonského výbuchu Džochar Carnajev byl letos odsouzen k smrti. Před vynesením rozsudku se znovu omluvil svým obětem i pozůstalým. Carnajevův život má ukončit smrticí injekce.

Jeho staršího bratra Tamerlana policisté zastřelili krátce po útoku, Džochara pak našli ukrytého pod lodí za rodinným domem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků