Hlavní obsah

Islandská zpěvačka Björk se chystá vytvořit 3D sci-fi muzikál

Islandská zpěvačka Björk se chystá společně s francouzským režisérem Michelem Gondrym vytvořit čtyřicetiminutový trojrozměrný sci-fi muzikál. Gondry, který se proslavil snímky jako Věčný svit neposkvrněné mysli nebo Nauka o snech, to řekl novinářům na americkém filmovém a hudebním festivalu SXSW.

Islandská zpěvačka Björk se chystá vytvořit 3D sci-fi muzikál

"Jde o velmi ambiciózní projekt," citoval deník The Guardian režiséra. Podle Gondryho je prý ale velmi těžké jej dobře popsat, údajně má jít o "vědecký muzikál", který by se měl promítat v muzeích.

Gondry a Björk se rozhodně nevidí poprvé, spolupracovali spolu už na sedmi hudebních videoklipech. V devadesátých letech představovaly pro Gondryho videoklipy k písním Army of Me nebo Joga zásadní mezník, který nastartoval jeho filmařskou kariéru. V roce 2006 nabídl zpěvačce roli ve filmu Nauka o snech, kterou nakonec ztvárnila francouzská herečka Charlotte Gainsbourgová.

Björk, která se jako herečka objevila již ve filmu Tanec v temnotách dánského režiséra Larse von Triera, se hudbě věnuje od svých jedenácti let. Po celém světě se proslavila především jako neúnavná experimentátorka, která mísí klasické žánry s elektronickou hudbou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků