Hlavní obsah
Lanugo Foto: Lanugo/Jan Durina

Indie-popové Lanugo pokřtí vinyl

Indie-popová skupina Lanugo zve 29. dubna do NoD v Praze na křest vinylu. Obsahuje bonusové skladby, které se objeví na rozšířené edici alba Lanugo (2014).

Lanugo Foto: Lanugo/Jan Durina
Indie-popové Lanugo pokřtí vinyl

„Experimentální prostor NoD je v srdci Prahy, líbí se nám, jak to tu žije a tepe. A mimo to část našeho klipu Nad městem vznikala na střeše tohoto prostoru. Volba byla pro křest LP jasná,” vysvětluje zpěvačka Markéta Foukalová.

Čtyři nové písničky natočili ve studiu Sono. Zvuk doladil hudební producent a zároveň klavírista kapely Viliam Béreš. Jeden text pochází z pera známého českého básníka Antonína Sovy.

„Antonín Sova měl výročí 150 let od svého narození. Někteří z nás na něm vyrostli, a tak jsme to oslavili po svém. Zhudebnili jsme jednu jeho báseň a zahráli ji na jeho počest v jeho rodném Pacově na festivalu Pacovský poledník. Líbilo se nám uvádět sto let starý text do současnosti. Bylo to jak cestovat ve stroji času. Proto jsme udělali ještě jednu písničku. Máme z nich radost a teď je obě nabízíme na vinylu,” dodala Markéta Foukalová.

Bonusové skladby Sára 2, Nůžky a Rozhovor i několik dalších najdete na Soundcloudu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků