Hlavní obsah
Americká zpěvačka Lana Del Rey. Foto: ČTK

Hvězdou festivalu Aerodrome bude Lana Del Rey

Další hvězdou letního festivalu Aerodrome, který se odehraje na konci června v Panenském Týnci, bude americká zpěvačka zpěvačka Lana Del Rey. Oznámili to pořadatelé. Pro letošní rok přitom zatím umělkyně potvrdila jen dvě festivalová vystoupení - na maďarském Szigetu a právě na Aerodrome Festivalu. Na něm se představí v pátek 29.června.

Americká zpěvačka Lana Del Rey. Foto: ČTK
Hvězdou festivalu Aerodrome bude Lana Del Rey

Lana Del Rey, vlastním jménem Elizabeth Woolridge Grantová, debutovala v roce 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po které vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010). Do povědomí veřejnosti se však dostala až v roce 2011 díky hitu Video Games, který se probojoval do Top 10 britského singlového žebříčku. Skladba je součástí její druhé studiové desky Born To Die (2012).

Se třetím albem Ultraviolence (2014) dobyla americký žebříček Billboard 200. S nahrávkou Honeymoon (2015) se dostala v UK Chartu i Billboardu 200 na druhé místo a s nejnovějším albem Lust for Life (2017) oba žebříčky pokořila.

Aerodrome Festival se uskuteční na letišti v Panenském Týnci ve dnech od 28. do 30. června a nabídne 32 zahraničních umělců. Návštěvníci se mohou vedle Lany Del Rey těšit na Macklemora, Nine Inch Nails, Wize Khalifu, Limp Bizkit, Stone Sour, Parkway Drive, Portugal. The Man, Body Count feat. Ice-T, Chvrches a další.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků