Hlavní obsah
David Gerneš Foto: archiv Mikulovská rozvojová

Horem pádem je stále nejsledovanějším filmem

Film Horem pádem Jana Hřebejka od premiéry v tuzemských kinech vidělo přes 230 000 diváků. Jen o víkendu ho zhlédlo 46 000 lidí, což bylo nejvíce, takže se snímek už potřetí udržel v čele víkendové návštěvnosti kin. Vidělo ho dvakrát více lidí než americký film Vesnice.

David Gerneš Foto: archiv Mikulovská rozvojová
Horem pádem je stále nejsledovanějším filmem

Americký snímek Vesnice režiséra Nighta Shylamana, který měl premiéru minulý čtvrtek o víkendu zhlédly 23 000 lidí. Na třetím místě skončila další novinka, americký film Holky to chtěj taky 2, na nějž se o víkendu přišlo podívat 9500 lidí.

Čtvrtý je Shrek 2, na který přišlo necelých 6000 lidí. Celkem ho už v České republice vidělo na 480 000 diváků, což je však méně, než kolik lidí shlédlo film Harry Potter a vězeň z Azbakanu. Ten přilákal za 17 týdnů do kin už 537 000 lidí, tento víkend však skončil patnáctý s necelými patnácti sty diváky. Pátý byl snímek Garfield.

Film Horem pádem také doporučila Česka filmová a televizní akademie do boje o nominaci na Oscara. Dostal více hlasů než jeho konkurenti - snímky Mistři a Mazaný Filip. [celá zpráva].

Kritici ho také vyhlásili nejlepší filmovou komedií na festivalu Novoměstský hrnec smíchu. [celá zpráva].

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků