Hlavní obsah
Autor muzikálu a představitel hlavní role. Ondřej Gregor Brzobohatý a Vojtěch Dyk. Foto: Petr Hloušek, Právo

Holmesovský muzikál na podzim v pražském Karlíně

Muzikál Legenda jménem Holmes představili tvůrci v pražském Hudebním divadle Karlín, kde bude mít 18. října světovou premiéru v režii Gabriela Barreho. Hudba, texty písní i libreto napsal Ondřej G. Brzobohatý a hlavní dvojroli Sherlocka Holmese a Sira Arthura Conana Doyla budou alternovat Vojtěch Dyk a Lukáš Janota.

Autor muzikálu a představitel hlavní role. Ondřej Gregor Brzobohatý a Vojtěch Dyk. Foto: Petr Hloušek, Právo
Holmesovský muzikál na podzim v pražském Karlíně

„Holmes dokáže lidi úžasně spojit, netušil jsem, že bude mít takovou odezvu. Jsem šťastný, že si mohu na tom nádherném jevišti, kde hrál můj otec, splnit sen a uvést zde své dílo. A to s nejlepším obsazením, jaké si dovedu představit,“ řekl Ondřej G. Brzobohatý.

Muzikál vypráví humornou formou o snaze spisovatele Arthura Conana Doyla oprostit se ze zajetí stínu proslulého detektiva, jehož svým dílem stvořil. Vysvobození vidí ve smrti své nejslavnější literární postavy. Důležitou roli v tom sehraje i postava Doylova vydavatele Virgila Cromwella, která je zcela smyšlená, zatímco ostatní postavy se více či méně opírají o reálné předlohy.

V muzikálu budou hrát Vojtěch Dyk i Ivana Chýlková.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Podle slov ředitele Hudebního divadla Karlín Egona Kulhánka se ne každému původnímu dílu podaří, aby se pro ně nadchl. „Do Ondřejova Holmese jsem se ale od začátku zamiloval a těším se, že mu v Karlíně dáme opravdu krásnou podobu s výbornými herci, živým orchestrem pod taktovkou Chuheie Iwasakiho, scénografií, kostýmy i jevištními triky,“ řekl.

V dalších rolích se představí Anna Fialová, Kristýna Daňhelová, Ivana Chýlková, Jaroslava Kretschmerová, Aleš Háma, Denny Ratajský, Jan Sklenář, Petr Vaněk a Filip Rajmont.

„Už teď můžu říci, že to nebude ledajaký, ale kultovní muzikál. Proto toto označení máme i na plakátech,“ slibuje představitel hlavní role Vojtěch Dyk.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků