Hlavní obsah
Dan McCafferty zpívá v Nazareth přes čtyřicet let. Foto: Aleš Honus, Právo

Hity Nazareth akusticky? Výjimečný koncert v Malostranské besedě

Frontman nesmrtelné rockové skupiny Nazareth Dan McCafferty přichystal pro české fanoušky neobvyklý koncert - 25. května zazpívá akusticky v pražské Malostranské besedě.

Dan McCafferty zpívá v Nazareth přes čtyřicet let. Foto: Aleš Honus, Právo
Hity Nazareth akusticky? Výjimečný koncert v Malostranské besedě

„Dan McCafferty v podstatě na nabídku managementu Malostranské besedy kývnul okamžitě. Impuls přišel ze strany producenta a hudebníka Karla Maříka, který s McCaffertym spolupracoval již v minulém roce na singlu Love Hurts společně s Českou Miss Jitkou Válkovou,“ informoval za pořádající společnost Alan Cottam Agency Stanislav Nový.

Ojedinělý projekt akustického vystoupení spustila Malostranská beseda již před rokem, kdy si pozvala světoznámou písničkářku Suzane Vega a vystoupení bylo natolik výjimečné a úspěšné, že se pro letošní rok připravilo speciální vystoupení rockera McCaffertyho.

„McCaffertyho nenahraditelný hlas doprovodí kapela Karla Maříka. Společně komunikují, které skladby vybrat. Určitě zazní všechny podstatné hudební milníky v historii kapely Nazareth. Show bude zhruba 75minutová a v rámci vystoupení bude možno položit umělci otázku týkající se jeho života,“ doplnil Nový.

Skupina Nazareth přijede v červnu koncertovat do Česka. Zpěvák Dan McCafferty zcela vpravo.

Foto: Warner music, Právo

Skotská skupina Nazareth patří k nejdéle hrajícím souborům na světě. Existuje přes  čtyřicet let a v Česku má dodnes mnoho fanoušků, což potvrzují její častá turné u nás.

Jejich eponymní debut vyšel roku 1971 a během sedmé dekády následovala alba Exercises, Razamanaz či Hair of the Dog s nadupaným rockovým hitem stejného jména. Asi nejvíce vstoupila do povědomí jejich coververze balady Love Hurts. Nežijí však pouze z minulosti. V roce 2008 vydali překvapivě dobrou desku The Newz, na které fanoušky potěšily tvrdé riffy i neslábnoucí chraplák zpěváka Dana McCaffertyho.

Kapacita sálu v Malostranské besedě je zhruba do tří set návštěvníků. Vstupenky se prodávají na www.malostranska-beseda.cz nebo v síti Ticketstream.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků