Hlavní obsah
Suzerain Foto: suzerainmusic.com

HIM i britský objev Suzerain na Benátské

Nová britská rocková kapela Suzerain, která spolupracuje i s Davidem Kollerem, se poprvé představí na českém festivalu Benátská (25. až 27. července v areálu Vesec-Liberec). K headlinerům patří také finští HIM a slovenský Team.

Suzerain Foto: suzerainmusic.com
HIM i britský objev Suzerain na Benátské

„Když David Koller nedávno zahajoval s Lucií comebackové turné v Londýně, seznámil se s muzikanty nové britské kapely Suzerain. Nakonec s talentovanými hudebníky strávil nějaký čas ve studiu skládáním nových písniček na svoje připravované album a do budoucna s nimi a jejich producentem chystá další spolupráci. Než se tak stane, mohou se s hudbou alternativních rockerů Suzerain seznámit čeští posluchači. Alespoň ti, kteří navštíví festival Benátská. Právě tam britská pětice pokřtí 25. července svůj vinyl s novým singlem Dark Dark, který vychází o týden dříve ve Velké Británii,“ uvedli pořadatelé.

Suzerain předskakovali například populárním Franz Ferdinand. „Hned od počátku se jich totiž ujal producent Steve Lyon, dvojnásobný držitel Grammy, známý ze spolupráce s The Cure a Depeche Mode. To se ostatně trochu odráží i ve stylu jejich hudby,“ dodal Alexander Čerevka z jejich vydavatelství BrainZone.

„V Suzerain doslova žijeme živými koncerty a naše vystoupení na Benátské bude určitě jeden z nejvíce vzrušujících momentů letošního roku. Naše živáky mají častokrát více podob a kontrastů. Mohou mít v sobě trochu hněvu a rebelství, jsou energické, rychlé ale i krásné. Také se samozřejmě těšíme, že si poslechneme nejlepší české a slovenské kapely,“ říká zpěvák kapely Tom Pether.

Na festivalu vystoupí také Tublatanka, Zóna A, Slobodná Európa, Chinaski, Divokej Bill, Mandrage, Horkýže slíže, Mig 21, Tomáš Klus, Mňága a Žďorp, Krucipüsk, Vilém Čok, Vypsaná fiXa, Aleš Brichta, Visací zámek, Abraxas nebo Kreyson. Více informací na stránkách festivalu www.benatskanoc.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků