Hlavní obsah
Helloween byli skutečným vrcholem festivalu. Foto: Jan Handrejch, Právo

Helloween vystřihli na Benátské! bravurní metalovou klasiku

Třetí den festivalu Benátská! se nesl ve znamení koncertu hlavních hvězd. Byli jimi němečtí metaloví klasici Helloween. Podle informace pořadatelů na ně a další kapely dorazilo 17 tisíc diváků.

Helloween byli skutečným vrcholem festivalu. Foto: Jan Handrejch, Právo
Helloween vystřihli na Benátské! bravurní metalovou klasiku

Helloween to mají v České republice zjevně rádi. Kvůli své sobotní účasti na festivalu Benátská! nejen že zrušili dva původně plánované halové koncerty u nás, ale zpestřili si také cestovní harmonogram.

V pátek vystupovali ve Španělsku, v sobotu odtamtud doletěli do České republiky navzdory stávce španělských letových dispečerů a v neděli spěchali zpět na Pyrenejský poloostrov, kde měli v plánu koncertovat v Madridu.

Helloween diváky od první chvíle dobře bavili.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Na tiskové konferenci, která se konala v libereckém centru Babylon, před koncertem hovořili o své letošní v pořadí patnácté studiové desce My God-Given Right, přiznali, že písničky dnes píší podle toho, v jaké jsou psychické i fyzické kondici, a slíbili zahrát dvě až tři novinky.

Samotný noční koncert pak od první chvíle ukázal, že vystupuje zkušená kapela, jejíž členové přesně vědí, jaký má jejich power metal smysl, co jím chtějí říct a jak vystavět skladby i program tak, aby bavil od začátku do konce a ještě ukázal, že všichni muzikanti jsou profesionálové na svých místech, tedy mistrovsky ovládají své instrumenty a v případě zpěváka Andiho Derise i hlas.

Zpěvák skupiny Helloween Andi Deris byl ve skvělé formě.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Helloween proplouvali svou hudební historií a přehrávali písně, které je proslavily a které mají oni sami rádi. Od začátku výtečně komunikovali s publikem a bylo patrné, jak moc se i po náročném letu v rámci evropského koncertního turné na pódiu baví.

Jednoznačně byli vrcholem programu Benátské!, dobrým dramaturgickým tahem a lákadlem, které fanoušky v zaplněném prostranství pod pódiem rozhodně nezklamalo.

Koller, Žbirka i Langerová

Benátská! prokázala životaschopnost. Její dramaturgie stojí především na českých formacích, ovšem v tomto případě odpovídajících naturelu a touze tradičních návštěvníků akce.

Aneta Langerová zazpívala také Vodu živou.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Koná se navíc v příjemném prostředí lyžařského areálu ve Vesci, který kromě dostatku prostoru u všech tří pódií nabízí i louky a prostranství pro odpočinek, přičemž se lze z areálu vzdálit prakticky až do takzvaného klidového území, kde už hudba jen tak šimrá v uších a slunko hřeje stejně intenzivně.

Miro Žbirka vysázel řadu hitů.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Aneta Langerová zazpívala na festivalu písničky nové i starší, s přehledem a klidem, David Koller prezentoval své skvělé letošní album ČeskosLOVEnsko i písničky z repertoáru skupiny Lucie, Miro Žbirka zpíval hity a vtipně to komentoval, Lenny diváky opět chytila svým originálním projevem, Xindl X je pobavil i dohnal k zamyšlení a například Walda Gang byli tradičně zábavnou kapelou, pro kterou je tento pojem nade vše.

David Koller prezentoval svou současnost i minulost.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Benátská! skončila v neděli nad ránem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků