Hlavní obsah

Gary Clark Jr., konečně pořádný kytarista

V Americe vychází nová hvězda, nadžánrový kytarista a zpěvák Gary Clark Jr. z Austinu v Texasu. V současné době teprve připravuje oficiální LP pro firmu Warner Bros. Na internetu si ale můžete poslechnout EP Bright Lights.

Gary Clark Jr., konečně pořádný kytarista

Bright Lights je moderní rocková skladba s hodně zkreslenou kytarou ve stylu White Stripes nebo Black Keys, Don't Owe You a Thang zase old-schoolové boogie se slušným sólem. Tím Clarkův repertoár zdaleka nekončí. Je univerzální, jednou natočí hard-rock, jinde experimentuje s nu-jazzovými náladami a hip-hopem (The Life) a nebo udělá věrohodnou soulovou pohodovku jako od Stevieho Wondera.

Clark býval lokální hvězdičkou v Texasu, kde hrál po klubech, až si ho všiml legendární Brit Eric Clapton a vzal ho na Crossroads Festival. Poté šel prudce nahoru, dostal nabídku od velkého vydavatele a chystá turné na větších pódiích. Zatím ovšem hraje jen v Americe, takže koncert v ČR asi nehrozí.

Díky EP Bright Lights se dobře zapsal a stojí na prahu velké kariéry. Je jedním z mála lidí na současné scéně, kteří umí chytře skloubit černou a bílou muziku, retro zvuk i  experimenty. Jak napsal jeden americký kritik, Clark může začít dělat cokoliv, je to chlápek, který má rád Nirvanu, Tupaca i Stevieho Wondera. Bude zajímavé pozorovat, jakým hudebním směrem se vydá.

Celkové hodnocení: 90 %

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků