Hlavní obsah
Denis Lavant a Eva Mendesová ve filmu Holy Motors Foto: aerofilms

Francouzský festival uvede úlet se sexy Mendesovou i intimní drama o manželství

Festival francouzského filmu odstartuje v Praze 22. listopadu. Uvede deset předpremiérových titulů včetně dramatu o postarších manželech Láska, které bylo oceněno v Cannes. Čeká nás také jeden filmový úlet, výstřední snímek Holy Motors s hollywoodskou krasavicí Evou Mendesovou. Festival také vzdá poctu výjimečnému režisérovi francouzské nové vlny Alainu Resnaisovi.

Denis Lavant a Eva Mendesová ve filmu Holy Motors Foto: aerofilms
Francouzský festival uvede úlet se sexy Mendesovou i intimní drama o manželství

„O Cenu diváků se utkají nejnovější tituly vybrané českými filmovými kritiky, diváci nebudou ochuzeni ani o populární Večer krátkých filmů. Letošní festivalovou novinkou je prezentace studentských filmů v sekci FAMU v Cannes, čímž festival také poděkuje za dlouholetou spolupráci s pražskou FAMU,“ sdělila mluvčí festivalu Gabriela Zajícová.

Hlavní část programu vznikla už tradičně ve spolupráci s českými filmovými distributory a vyústila ve společné předpremiérové uvedení deseti filmů ověnčených nejenom prestižními oceněními z MFF v Cannes či cenami Francouzské filmové akademie, ale také diváckým zájmem.

Holy Motors je snímek, kterým se slavný Leos Carax po třináctileté pauze vrací do světa filmu. V tomto díle, který měl podle mnoha názorů získat v Cannes Zlatou palmu, režisérův dvorní herec Denis Lavant ztvárnil tajuplného pana Oscara. Muž na sebe bere nejrůznější podoby a identity.

Film nemá jednoduše srozumitelný příběh. Excentrická podívaná vyvolala při uvedení na festivale v Karlových Varech vášnivé diskuze a reakce od naprostého okouzlení až po pohrdání. V ČR distribuuje Aerofilms, premiéra je 29. 11. 2012.

Mezi nejočekávanější patří Láska režiséra Michaela Hanekeho. Intimní drama oceněné Zlatou palmou z Cannes vypráví příběh stárnoucího manželského páru profesorů hudby, ve kterém excelují Emmanuelle Riva a Jean-Louis Trintignant.

Pierre Richard utíká z důchoďáku

Oui, šéfe! je komedie z kulinářského prostředí s Jeanem Renem a Michaëlem Younem. Jean Reno se předvede v  roli slavného, nicméně momentálně vyhořelého šéfkuchaře. Společnost 35MM uvede tento film na plátna českých kin 6. 12. 2012.

Co kdybychom žili společně? stojí na skvělých výkonech hereckých ikon Pierra Richarda, Guye Bedose, Géraldine Chaplin a Jane Fonda v režii Stéphana Robelina. Stárnoucí přátelé spojí nápad vzepřít se domovům důchodců a v sedmdesáti pěti letech začít žít v komunitě. Film uvede do české distribuce 29. 11. 2012 společnost Cinemart.

Více najdete na www.festivalff.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků