Hlavní obsah

Francouzi vzpomínají na Edith Piaf, zemřela před 50 lety

Příbuzní i fanoušci kultovní zpěvačky Edith Piaf se sešli ve čtvrtek u jejího hrobu na pařížském hřbitově Pere Lachaise, aby si připomněli, že od její smrti již uběhlo půlstoletí.

Francouzi vzpomínají na Edith Piaf, zemřela před 50 lety

Zpěvačka, která měla značné problémy s drogami a alkoholem a trpěla kvůli smrti své dcery, zesnula předčasně na rakovinu ve věku 47 let. Její život byl vůbec plný tragédií, matka ji opustila, byla odkázána na pomoc cizích lidí a zpívala na ulici za drobné. Postupně se ale proslavila a dnes je vůbec nejslavnější francouzskou zpěvačkou.

Její příznivci přinesli na hřbitov spoustu květin a ceremonie se zúčastnila také její nevlastní sestra Denise, která vzpomínala, jak Edith nechtěla zklamat lidi, i když na tom byla zdravotně velmi špatně.

„Samozřejmě, padesát let, to už je něco. Obětovala vše publiku, a tak mě nepřekvapuje, že ji lidé ještě dnes milují. Říkala, že chce umřít na pódiu jako Dalida. A taky to skoro udělala,“ podotkla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků