Hlavní obsah

Filmovou soutěž Winton Train vyhrál Američan Peng Wan

V rámci soutěží pro studenty od 15 do 26 let, které na téma Inspirace dobrem vyhlásili organizátoři projektu Winton Train, se v úterý uzavřelo mezinárodní filmové klání.

Filmovou soutěž Winton Train vyhrál Američan Peng Wan

Z devětatřiceti došlých prací studentů středních i vysokých škol ze 14 zemí porota vybrala tři nejlepší – první místo získal americký snímek My Thanksgiving (autor Peng Wan), druhou příčku obsadil Bradlin britského studenta Chrise Nortona a na třetím místě se umístila Heidi L. Hasbrouck z Velké Británie s filmem Where The Mind Is Without Fear. „Není snadné studentské filmy hodnotit. Jejich kvalita byla navíc velmi dobrá, řada z nich byla zajímavá i technicky vydařená,“ řekl jeden z porotců, filmový tvůrce a pedagog Tomasz P. Malinowski. „Na vítězi jsme se s ostatními v porotě ale jednoznačně shodli,“ dodal s tím, že nad ostatními vyčníval obsahem i provedením.

V porotě vedle Malinowského zasedli česko-americký filmový režisér a scenárista Ivan Passer, režisér a scenárista Jiří Menzel a Jana Hádková, dramaturgyně ČT. Porota rovněž udělila čtyři čestná uznání. Kromě finanční odměny a hodnotných cen výherci obdrží jízdenku na cestu historickým vlakem z Prahy do Londýna (ve dnech 1. až 4. září).

Cílem projektu je inspirovat mladé lidi výjimečným činem Sira Nicholase Wintona, který na prahu druhé světové války zachránil stovky převážně židovských dětí tím, že jim zajistil odvoz vlakem do Londýna. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen se bude konat v předvečer odjezdu Winton Trainu 31. srpna v Národním muzeu v Praze. (far)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků