Hlavní obsah
Obsazení Bena Afflecka jako Batmana vyvolalo u fanoušků vlnu nevole. Foto: Reuters

Filmoví fanoušci protestují proti obsazení Afflecka jako Batmana

Bouři nevole mezi fanoušky vyvolalo oznámení filmového studia Warner Bros., podle kterého se novým Batmanem v pokračování filmu Muž z oceli stane hollywoodská hvězda Ben Affleck.

Obsazení Bena Afflecka jako Batmana vyvolalo u fanoušků vlnu nevole. Foto: Reuters
Filmoví fanoušci protestují proti obsazení Afflecka jako Batmana

Prakticky ihned po čtvrtečním zveřejnění této informace se na internetu objevily petice za Affleckovo přeobsazení a sociální síť Twitter rezonuje ekvivalentem bučení nespokojených filmových fanoušků.

Jednačtyřicetiletý Affleck byl vybrán, aby se stal novým představitelem Batmana a zachráncem města Gotham ve filmu, kde se setká se Supermanem – v jeho roli se stejně jako v první části objeví třicetiletý Henry Cavill. Natáčení filmu v režii Zacka Snydera má začít v roce 2014 a s premiérou se počítá 17. července 2015.

Ale fanoušci jsou zděšení a více než 20 000 z nich už podepsalo petici požadující, aby Afflecka studio z projektu odvolalo. "Jeho herecké schopnosti se dokonce ani neblíží k uvěřitelnému ztvárnění Bruce Waynea a on tu roli dobře nevystihne. Není vypracovaný, ani dost hrozivý pro roli Batmana," uvádí petice. "Jeho zpodobnění Daredevila (ve stejnojmenném filmu z roku 2003) bylo otřesné a on se ani vzdáleně nepodobá akční hvězdě. Prosím, najděte někoho jiného."

Na Twitteru pak stoupá počet příspěvků označených tagem #BetterBatmanThanBenAffleck (lepší Batman než Ben Affleck). Mnozí internetoví uživatelé nabízejí vlastní návrhy na vhodnější herce od Joshe Brolina až po Matta Damona a někteří tvrdí, že dokonce i Meryl Streepová by byla lepší.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků