Hlavní obsah
Filmové premiéry 38. týden Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Filmové premiéry: Wilsonov, Marťan a David

Premiéru má novinka režiséra Tomáše Mašína Wilsonov s Jiřím Macháčkem v hlavní roli. Mise na Mars je osudná Mattu Damonovi ve filmu Ridleyho Scotta Marťan. Drama David je o mentálně postiženém mladíkovi, který se vydal do velkoměsta.

Filmové premiéry 38. týden Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Filmové premiéry: Wilsonov, Marťan a David

Wilsonov

 

Upoutávka Wilsonov

Krátce po skončení první světové války posedne politiky budoucí Bratislavy nápad pojmenovat město na počest amerického prezidenta Wilsonov, připojit ho jako 49. stát k USA a zabránit tak vzniku Československa. Zároveň ve městě řádí brutální vrah a vypadá to, že přišel ze záhrobí. S čímž si místní nevědí rady, a tak přivolají na pomoc vyšetřovatele z americké FBI Aarona Fooda, který si za parťáka vybere místního policejního čekatele.

Wilsonov, Česko/ Slovensko 2015, 115 min., režie: Tomáš Mašín, hrají: Jiří Macháček, Vojtěch Dyk, Táňa Pauhofová a další

 

Marťan

 

Upoutávka Marťan

Astronaut Mark Watney během mise na Mars málem zahynul, zbytek posádky v domnění, že je mrtvý, planetu opustil. Watney se omylem ocitne sám na nepřátelské planetě a musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu.

Marťan, USA 2015, sci-fi, 134 min., režie: Ridley Scott, hrají: Matt Damon, Kate Mara, Jessica Chastainová a další.

 

David

 

Upoutávka David

David je dvacetiletý mladík s mentálním handicapem zvyklý na jednotvárný život v dusivém ovzduší své rodiny. S přibývajícím věkem si David stále palčivěji uvědomuje své postižení i nenaplněnost života. Rozhodne se proto opustit zavedené jistoty a vydat se do Prahy. Jeho z počátku nevinný výlet se však promění v psychedelickou pouť plnou podivných rozhodnutí, nečekaných situací, sexuálních zážitků i zkušeností na hranici života a smrti.

David, ČR 2015, drama, 80 min., režie: Jan Těšitel, hrají: Patrik Holubář, Alena Štréblová, Ondřej Pavelka, Igor Bareš a další.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků