Hlavní obsah
Filmové premiéry 4. týden Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Filmové premiéry: Já Daniel Blake, Jackie, Místo u moře, Richard Müller: Nepoznaný a Kruhy

Tento týden jde do kin vítěz canneského festivalu, tragikomedie Já, Daniel Blake. Jackie je portrét Jacqueliny Kennedyové tři dny po zavraždění jejího manžela. Šest oscarových nominací má drama Místo u moře. Pozoruhodný je dokument Richard Müller: Nepoznaný. Pro milovníky hororu je americký film Kruhy.

Filmové premiéry 4. týden Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Filmové premiéry: Já Daniel Blake, Jackie, Místo u moře, Richard Müller: Nepoznaný a Kruhy

Já, Daniel Blake

 

Trailer k filmu Já, Daniel Blake

Video: Film Europe

Daniel Blake je padesátník, který po infarktu nemůže nadále vykonávat svou práci a musí žádat o sociální dávky. Musí tedy naskočit na kolotoč nekonečného čekání, nařízení, pravidel, boje s on-line formuláři. Setkání se svobodnou matkou Kate pak rozšiřuje obraz nesmyslně nastaveného sociálního systému, který člověku bere především důstojnost, o další rozměry.

Já, Daniel Blake,VB/Francie/Belgie 2016, 101 min., režie: Ken Loach, hrají: Dave Johns, Hayley Squiresová, Micky McGregor a další.

 

Jackie

 

Trailer k filmu Jackie

Video: Aerofilms

Když je JFK zvolen prezidentem USA, stává se Jackie Kennedyová jednou z nejmladších prvních dam v historii. Pro její vřelost, eleganci a vybraný vkus ji brzy obdivují milióny lidí po celém světě. Pak přichází okamžik, který všechno změní. Jackie se vyrovnává s osobní ztrátou, jako matka a první dáma však musí zůstat oporou dětem i celému národu.

Jackie, USA/ Chile/ Francie, 2016, životopisné drama, 99 min., režie: Pablo Larraín, hrají: Natalie Portmanová, Peter Skarsgaard, Greta Gerwigová a další.

 

Místo u moře

 

Trailer k filmu Místo u moře

Video: Falcon

Po smrti svého staršího bratra Joea zjišťuje Lee Chandler s překvapením, že byl svým bratrem ustanoven jako jediný opatrovník synovce Patricka. Vrací se tedy do rodné vesnice, aby pečoval o temperamentního teenagera. Lee a Patrick se oba snaží smířit s životem ve světě bez Joea.

Místo u moře, USA 2016, drama, 137 min., režie: Kenneth Lonergan, hrají: Casey Affleck, Michelle Williamsová, Lucas Hedges a další.

 

Richard Müller: Nepoznaný

 

Trailer k filmu Richard Müller: Nepoznaný

Video: Asociace českých filmových klubů

Během své kariéry zažil dramatické vzestupy i pády. Poté, co chtěl hudební scénu opustit, se vrátil, a pustil se do boje s neléčenou a konzumací drog akcelerovanou maniodepresí. Dokument je intimním portrétem výrazné autorské osobnosti, která každodenně čelí množství osobních problémů i nonstop zájmu fanoušků i bulváru.

Richard Müller: Nepoznaný, Česko/Slovensko 2016, dokument, 90 min., režie: Miro Remo, účinkují: Richard Müller, Soňa Müllerová, Iva Bittová, Soňa Norisová a další.

 

Kruhy

 

Trailer k filmu Kruhy

Video: CinemArt CZ

Kruhy se odehrávají třináct let po událostech předchozího dílu. Příběh o vraždícím filmu je považován jen za hororovou historku, přesto studentku Julii zneklidní změna chování jejího přítele Holta, který prý toto video viděl.

Kruhy, USA 2017, horor, 102 min., režie: F. Javier Gutiérrez, hrají: Vincent D´Onofrio, Laura Wigginsová, Johnny Galecki a další.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků