Hlavní obsah

Film Václav bude mít za týden premiéru

Nový film Václav, natočený podle případu jedné z milostí, které udělil prezident Václav Havel, představil novinářům režisér Jiří Vejdělek s dalšími tvůrci a s Ivanem Trojanem, který hraje titulní roli mentálně postiženého muže.

Film Václav bude mít za týden premiéru

„Role byla nesmírně těžká, potřeboval jsem přesně znát diagnózu, což je lehká mentální dysfunkce, a hodně jsem konzultoval s psycholožkou,“ řekl Právu Trojan.
Dodal, že srovnávání s Rain Manem nebo s Otíkem z Vesničky mé, střediskové se vůbec neobával. Naopak Vejdělek přiznal, že právě z toho měl zamotanou hlavu.

„Bylo mi jasné, že to musíme od Vesničky odtáhnout co nejdál i žánrově, protože srovnání se i díky tomu, že se Václav také odehrává na venkově, nabízelo. Kvůli Rain Manovi jsme zase upravili mentální postižení – v původní verzi měl Václav i autismus,“ uvedl.

Producent filmu Jaroslav Bouček sdělil, že by chtěl natočit ještě několik filmů na základě udělených milostí. „Jsou to velmi silné příběhy, někdy tragické, jindy i tragikomické. K jednomu z nich už se dokončuje scénář,“ uvedl.
Václav jde do našich kin 6. prosince.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků