Hlavní obsah
 

Film Revenant Zmrtvýchvstání ovládl ceny BAFTA

Nejlepším filmem byl na nedělním udílení britských filmových cen BAFTA v londýnské Královské opeře vyhlášen americký snímek Revenant Zmrtvýchvstání, který získal i další hlavní ceny. Trofej pro nejlepšího herce si odnesl představitel hlavní role Leonardo DiCaprio, který je tak ještě žhavějším favoritem na získání amerického Oscara.

 
Film Revenant Zmrtvýchvstání ovládl ceny BAFTA

Ocenění pro nejlepšího režiséra v neděli večer dostal Alejandro González Iňárritu, který drama z drsného prostředí lovců kožešin natočil.

Podobně jako americké Zlaté glóby jsou ceny BAFTA (Britské akademie filmového a televizního umění) považovány za předzvěst Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd, které budou uděleny 28. února v Los Angeles. O britské ceny se může ucházet jakýkoli film, který běžel příslušný rok v britských kinech.

Ocenění dále posílilo naděje Leonarda DiCapria na získání jeho prvního hereckého Oscara poté, co už v lednu převzal Zlatý glóbus.

Leonardo, tvůj talent a tvé odhodlání držely tento film při životě

Také cena BAFTA je pro DiCapria první a v dnešní děkovné řeči prohlásil, že během let byl ovlivněn mnoha britskými herci, jako jsou Tom Courtenay, Gary Oldman, Daniel Day Lewis a Tom Hardy. Využil však slavnostní příležitosti také ke gratulaci matce k dnešním narozeninám. „Nevyrůstal jsem jako privilegovaný a tato žena mě vozila každý den tři hodiny do jiné školy, aby mi poskytla jiné příležitosti," ocenil herec.

Nejlepší filmRevenant Zmrtvýchvstání
Nejlepší herecLeonardo DiCaprio (Revenant Zmrtvýchvstání)
Nejlepší herečkaBrie Larsonová (Room)
Nejlepší režisérAlejandro González Iňárritu (Revenant Zmrtvýchvstání)

Také Iňárritu vysekl poklonu DiCapriovi. „Leonardo, tvůj talent a tvé odhodlání držely tento film při životě," prohlásil o snímku, jehož celkové vítězství ohlásil překvapivý host slavnostního večera Tom Cruise.

Upoutávka na film The Revenant

Film Revenant Zmrtvýchvstání uspěl i v kameramanské kategorii, když byl oceněn Emmanuel Lubezki.

Ocenění za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli si odnesla Brie Larsonová za ztvárnění role matky ve snímku Room, který je o chlapci vyrůstajícím v izolaci jediného pokoje.

Cenu za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli dostal Mark Rylance za roli sovětského agenta ve snímku Most špionů. Ženskou obdobu ocenění získala Kate Winsletová za roli manažerky v životopisném filmu Steve Jobs.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků