Hlavní obsah
 

Film Masaryk představuje nový trailer. Do kin jde snímek 9. března

Film režiséra Julia Ševčíka, věnovaný jednomu životnímu období diplomata a politika Jana Masaryka, nyní představuje nový trailer. Hlavního hrdinu představuje v situacích z osobního života a v kontextu blížící se druhé světové války. Snímek vstoupí do kin 9. března 2017.

 
Film Masaryk představuje nový trailer. Do kin jde snímek 9. března

Film získal 14 nominací na cenu Český lev. Celkem byl nominován ve 13 kategoriích včetně nejlepšího filmu, scénáře a režie (nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli má dvě nominace).

A jaké lidské poselství může film Masaryk dnešnímu divákovi předat? „Ideály jsou krásné, ale není žádný med za ně bojovat. Je téměř lhostejné, zda se film odehrává v době zápasu proti německému expanzionismu, či zda by byl o nástupu komunismu nebo jiného barbarství. Hrdinu v každé době definuje to stejné – odhodlání postavit se zlu navzdory vědomí, že šance na úspěch je malá,” uvedl režisér Julius Ševčík.

Eva Herzigová a Karel Roden ve filmu Masaryk

Foto: Bioscop

Už v závěru loňského roku byl snímek promítán v limitované premiéře v kině Lucerna a všechna představení byla vyprodána.

Film Masaryk se také představí na programu Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně, a to v prestižní sekci Berlinale Special. Ta představuje mimořádná díla a pocty významným osobnostem světového filmu.

Česko-slovenský film Masaryk vznikl v produkci společnosti IN Film a Rudolfa Biermanna. Koproducentem filmu je Česká televize a další. Distributorem filmu Masaryk v ČR je společnost Bioscop.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků