Hlavní obsah
Mariánské lázně. Ilustrační foto Foto: Gabriela Krejčová, Novinky

Festival v Mariánských lázních nabídne experimentální film i dílo Petra Lébla

Od 28. do 31. srpna se koná v Mariánských Lázních Marienbad Film Festival, jenž se zaměřuje na světovou experimentální tvorbu a filmovou klasiku.

Mariánské lázně. Ilustrační foto Foto: Gabriela Krejčová, Novinky
Festival v Mariánských lázních nabídne experimentální film i dílo Petra Lébla

„V Retrospektivě Marienbad Film Festival vzpomene na režiséra, herce, výtvarníka a uměleckého šéfa Divadla Na zábradlí Petra Lébla. Na konci tohoto roku uplyne 20 let od jeho úmrtí, a přestože je režisérovo jméno spojené především s divadlem, zaměří se festival na Léblovu režisérskou televizní práci a současně nahlédne na jeho život z pohledů jiných režisérů dokumentárních snímků a televizních pořadů,” sdělila za festival Adéla Brabcová.

„Chceme poukázat na Petra Lébla jako filmaře. Vzpomeneme na jeho televizní díla, reportáže nebo debatní pořady, které vytvořil pro Českou televizi. Také promítneme záznamy jeho divadelních inscenací,” doplnil Lubomír Konečný, umělecký ředitel festivalu.

Divácky atraktivní klasiky poběží v novém prostoru kinokavárny, zatímco ve workshopově koncipované sekci Forum Marienbad najdou místo spíše experimentálně laděné filmy z celého světa vybrané na základě mezinárodní výzvy.

Koncerty Katarzie či Kittchen

„Do čtvrtého ročníku se nám přihlásilo celkem 142 děl ze 32 zemí. Festival tvůrcům poskytuje prezentační prostor, podmínkou je však jejich přítomnost na festivalu,” prozradila ředitelka festivalu Zuzana Stejskalová.

Písničkářka Katarzia

Foto: Katarzia

Domácí filmové tvorbě v oblasti experimentu formy a narace bude věnována hlavní sekce festivalu Theatre Electrique a mezinárodní sekce Cinema Excelsior se zaměří na profil a tvorbu vybrané zahraniční osobnosti.

Hudební doprovodný program nabídne na Kolonádě Ferdinandova pramene zpěvačku Katarziu, Zabelov Group, +-0, Market, Kittchen, Aid Kid a Isama Zing.

K projekcím a koncertům se přidají ještě přednášky či workshop elektronické hudby. Vstupenky jsou již v prodeji přes síť GoOut.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků