Hlavní obsah

Festival Respect zahájil předprodej, slibuje Truffaze nebo Kasai All Stars

Pražský festival world music Respect, který proběhne na ostrově Štvanice v pátek 26. a sobotu 27. června, oznámil první účinkující. Zatím láká na indický projekt trumpetisty Erika Truffaze Benares nebo na konžské Kasai All Stars.

Festival Respect zahájil předprodej, slibuje Truffaze nebo Kasai All Stars

Erik Truffaz je znám především v jazzovému publiku. Pro jeho tvorbu je však typické hledání mezižánrových spojnic, jazzovou trumpetu kombinuje s hip-hopem, rockem, popem a elektronikou. V novém projektu Benares se spojil s indickými muzikanty.

Truffaz se narodil v roce 1960 ve Švýcarsku. Nejvíce ho inspiroval Miles Davis a jeho legendární album Kind of Blue, Truffaz ale hrával i rock a na konzervatoři se věnoval Mozartovi a Verdimu. V roce 1994 vydal první album pod vlastním jménem. Mezinárodní slávu mu přineslo album The Dawn, na němž spolupracovali Pat Muller, Marcello Giuliani a Mark Erbetta. Společně produkovali také další album Bending New Corners pro label Blue Note. 

Kasai All Stars spojují africkou rituální hudbu s elektrickou současností. Jejich loňský debut zařadilo několik hudebních médií mezi nahrávky roku. Britský Observer ho označil za "jedno z nejdivočejších alb uplynulého roku, s podobně zkresleným a špinavým zvukem i funkem a krásou jako měl James Brown nebo Fela Kuti."

Kasai All stars vznikli propojením několika sestav z oblasti Kasai. Mají šestnáct členů, kteří vyluzují transovní zvuk pomocí elekrických kytar, balafonů a podomácku elektricky zesílených tradičních nástrojů. Důležitou složkou souboru jsou i zpěváci a tanečnice.

Do 19. dubna nabízí předprodej v síti Ticketpro mimořádně zvýhodněné vstupné (350 Kč za dvoudenní a 300 Kč za jednodenní vstupenku). Ukázky na stránkách www.myspace.com/truffaz a www.myspace.com/kasaiallstars.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků