Hlavní obsah
Na festivalu se představí i Lenka Filipová. Foto: Universal Music - Lucie Robinson

Festival Český Krumlov s Take 6 i Lenkou Filipovou

Vedení hudebního festivalu Český Krumlov sdělilo podrobnosti k letošnímu, 28. ročníku, který se koná od 19. července do 10. srpna. Podle prezidenta festivalu Jaromíra Boháče navazuje letos na předchozí ročníky a zároveň přináší některé nové projekty.

Na festivalu se představí i Lenka Filipová. Foto: Universal Music - Lucie Robinson
Festival Český Krumlov s Take 6 i Lenkou Filipovou

Těmito novinkami jsou zahajovací večer u zámecké fontány, operní představení barokní Händelovy Terpsichory a dva koncerty ke 30. výročí pádu železné opony. Mezi připravenými třiadvaceti koncerty bude zahajovací věnován Hudbě a tanci na dvoře Krále Slunce ve Francii.

„Večer 20. července uvítáme v Pivovarské zahradě místo tradičních operních hvězd americký vokální sextet Take 6,“ řekl Boháč. Populární Afroameričané vystoupí společně se Severočeskou filharmonií Teplice.

Programová pestrost se projeví i ve vystoupeních kytaristky a zpěvačky Lenky Filipové, Moondance orchestra Martina Kumžáka a v muzikálovém projektu Broadway meets Broadway. Boháč upozornil také na houslové recitály Ivana Ženatého a Bohuslava Matouška. „Ten se ke svým sedmdesátým narozeninám představí i se svými žáky,“ vysvětlil Boháč.

K nedávnému úmrtí skladatele a hudebníka F. X. Thuriho oznámilo vedení festivalu na rok 2021 pro 30. ročník festivalu nové uvedení jeho Vodní hudby složené pro Český Krumlov.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků