Hlavní obsah

Festival Babel nabídne zvukové experimenty

Nový festival Babel, zaměřený na experimenty v oblasti zvuku, hostí v příštím týdnu Praha. V divadle Archa se v úterý představí 70letá americká akordeonistka Pauline Oliveros. Vrcholem následujícího večera bude vystoupení Vídeňana Christiana Fennesze.

Festival Babel nabídne zvukové experimenty

V ohnisku festivalu je zvuk a snaha postihnout aktuální trendy a současnou estetiku. Jinak si neklade žádná žánrová omezení, a tak se na něm objeví hned oprvní den nestorka experimentální hry na akordeon vedle rané skladby minimalisty Steva Reicha Pendulum Music.

Ještě jeden cíl si ale Babel Prague klade, chce pomáhat českým tvůrcům. Proto se první den představí společný rakousko-německo-česko-japonský projekt Klause Filipa, Tošimaru Nakamury, Andrey Neumannové a Ivana Palackého The Quartet Improvisation. Druhý den se zase budou krautrockoví elektronici B4 doprovázet divadlo Handa Gote a projekce branných filmů.

Závěr patří vystoupení hvězdě laptopové elektroniky Christianu Fenneszovi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků