Hlavní obsah
Hlavní roli Wolverina znovu ztvárnil nejpřitažlivější muž světa Hugh Jackman. Foto: Profimedia.cz

FBI pátrá po posledních X-manech, kteří unikli na internet měsíc před premiérou

Fanoušky netrpělivě očekávaný nový akční sci-fi film o mutantech X-Men Origins: Wolverine se měsíc před chystanou světovou premiérou objevil na internetu. Snímek s Hughem Jackmanem si stáhlo už 100 000 zájemců, uvedl server BBC. Filmové studio 2Oth Century Fox se kvůli úniku kopie obrátilo na Federální úřad pro vyšetřování FBI.

Hlavní roli Wolverina znovu ztvárnil nejpřitažlivější muž světa Hugh Jackman. Foto: Profimedia.cz
FBI pátrá po posledních X-manech, kteří unikli na internet měsíc před premiérou

Pirátská kopie zmíněného komiksového příběhu byla v úterý 31. března nahrána na několik webových stránek. Údajně šlo o téměř hotovou, vysoce kvalitní kopii, v níž nejsou dotaženy jen některé zvláštní efekty. Filmové studio 20th Century Fox ale uvádí, že jde o nehotovou verzi a ti, kdož snímek viděli, si všimli, že občas ještě chybí pozadí scén a u herců jsou vidět kabely.

Filmové studio 20th Century Fox ve čtvrtek informovalo, že pirátská kopie se už na internetu nenachází. Snímek, který režíroval Gavin Hood a jenž sleduje příběh pomsty mutanta Wolverina po vraždě jeho přítelkyně, si však mezitím stáhlo 100 000 lidí.

Do pátrání po pachateli se zapojila i FBI, která po pachateli "aktivně pátrá" stejně jako Americká filmová asociace. Federace proti porušení copyrightu uvedla, že takovýto únik je velmi neobvyklý, protože se v posledních letech zvýšila bezpečnostní opatření.  

Snímek bude do kin ve Velké Británii uveden 29. dubna, v České republice  30. dubna a ve Spojených státech 1. května, má soupeřit o přízeň s dalšími předpokládanými trháky nadcházejícího léta jako dvojka Transformers (Transformers: Pomsta poražených) či nejnovější film slavné sci-fi série Star Trek 11.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků