Hlavní obsah
Vídeňská Albertina Foto: Profimedia.cz

Evropa zve na výstavy

Cáchy si připomínají do 21. září třemi výstavami zakladatele moderní Evropy císaře Karla Velikého, který ve městě zemřel v roce 814, tedy před 1200 roky. Výročí 600 let od zahájení kostnického koncilu, kde byl upálen Jan Hus, je rovněž do 21. září tématem výstavy v německé Kostnici s nabídkou 600 exponátů přibližujících dobu 15. století.

Vídeňská Albertina Foto: Profimedia.cz
Evropa zve na výstavy

Centre Pompidou v Paříži nabídne od 24. září do 5. ledna 2015 bilanci obrazů a kreseb Marcela Duchampa, hlavního představitele dadaismu.

Albertina ve Vídni chystá od 12. září do 11. ledna soubor sta děl Joana Miróa, katalánského surrealisty.

Milovníky archeologie nadchne berlínský Martin-Gropius-Bau přehlídkou o kultuře Vikingů a jejich mořeplaveckých zkušenostech. Výstava, jejíž atrakcí bude i největší zachovaná vikinská loď, začne 10. září a potrvá do konce roku.

Obdivovatele rokoka zaujme od 1. října do 22. února 2015 v Drážďanech v zámku Zwinger výstava o Friedrichovi Löwenfinckovi, tvůrci míšeňského porcelánu.

Muzeum umění v Budapešti pořádá od 28. září do 15. února 2015 přehlídku holandského malířství 17. století orientovanou především na Rembrandta a jeho vrstevníky. Pozdní tvorbě Rembrandta bude věnována výstava v londýnské Národní galerii od 15. října do 18. ledna 2015. Její reprízu očekává na jaře Amsterodam.

Kunsthistorisches museum láká do Vídně na výstavu Španěla Velázqueze, která bude k vidění od 28. října do 15. února 2015. Do Rakouska dorazí i Venuše otočená k divákům zády, nejkrásnější akt v dějinách malířství.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků