Hlavní obsah

Etnofest opět spojí exotiku, hudbu a jídlo

V sobotu 29. srpna se od 14 hodin koná další ročník Etnofestu v pražském parku Podviní. Festival prezentuje různé exotické kultury prostřednictvím koncertů, jídla a tradičních výrobků. Jako vždy je vstup zdarma.

Etnofest opět spojí exotiku, hudbu a jídlo

"Na festivalu, kam je vstup zdarma, se představí cizinci i menšiny žijící v České republice a letos vystoupí i kapely ze zahraničí. Kromě muziky, tanečních vystoupení, divadla i módních přehlídek, láká i bohatý doprovodný program, celofestivalová hra pro děti a mnoho soutěží pro všechny. Vyhrát můžete dokonce i týdenní pobyt v Dominikánské republice," uvedl za organizátory Jan Polouček.

Letos se Etnofestu zúčastní rekordních dvacet národností, které se představí každá v samostatném stanu. Zde si můžete nejen koupit krásné výrobky či oblečení, ale také se například zúčastnit čajového obřadu, naučit se malovat kaligrafii, nechat se strhnout africkými rytmy atd. Exotické tržiště nabídne také exotické občerstvení v podobě jídel či nápojů z Indonésie, Afriky, Kalmycké republiky, Ruska nebo Japonska.

Tancechtivé návštěvníky pobaví třeba němečtí Marracash Orchestra. Tato pozoruhodná a zatím málo známá skupina míchá s punkovou zběsilostí téměř vše, na co se dá tancovat. V jejich nezařaditelné tvorbě můžete nalézt stopy acid-jazzu, rocku, reggae i hip-hopu.

Dále zahraje např. pražská formace Duchess and the Kittens, která experimentuje na poli blues a klezmeru a All Star Refjúdží Band, ve kterém účinkují vedle profesionálních umělců uprchlíci a cizinci žijící v České republice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků