Hlavní obsah
Eric Clapton se vrátí do Prahy. Foto: ČTK

Eric Clapton odstartuje v květnu 2020 v Praze evropské turné

Britský kytarista, zpěvák a skladatel Eric Clapton vystoupí po sedmi letech v pražské O2 areně. Koncert, který zároveň odstartuje jeho měsíční evropské letní turné, se uskuteční 29. května 2020. Prodej vstupenek bude zahájen 11. října 2019.

Eric Clapton se vrátí do Prahy. Foto: ČTK
Eric Clapton odstartuje v květnu 2020 v Praze evropské turné

Clapton s sebou do Prahy přiveze i své dlouholeté spoluhráče Nathana Easta (baskytara), Paula Carracka (klávesy), Chrise Staintona (klávesy), Doyla Bramhalla II (kytara) a vokalistky Sharon Whiteovou a Katie Kissoonovou.

Na hudební scéně je od roku 1962. Magazín Rolling Stone ho v roce 2004 zařadil mezi nejlepší hudebníky v dějinách. Jeho jméno je třikrát zapsáno v rock'n'rollové síni slávy. Dostal se tam jako sólista a jako člen skupin The Yardbirds a Cream.

Na kontě má 18 cen Grammy a v roce 2004 si převzal Řád britského impéria. Mezi jeho nejznámější písně patří Layla, Tears In Heaven, Change The World, Wonderful Tonight a další.

V březnu 2011 vydražil za více než 2,15 milionu dolarů více než sedmdesát hudebních nástrojů a další vybavení. Výtěžek věnoval na konto protidrogového a protialkoholního střediska Crossroads Centre na ostrově Antigua. Toto centrum založil v roce 1998 poté, kdy porazil vlastní závislost na alkoholu a drogách.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků