Hlavní obsah

Elton John vykouzlil s kamarádem z mládí jednu z desek roku

Elton John se spojil s polozapomenutým americkým skladatelem, kytaristou a zpěvákem Leonem Russellem a na albu The Union se rozhodl ukázat, proč ho považuje za jeden ze svých vzorů. Výsledek jejich práce předčil očekávání.

Elton John vykouzlil s kamarádem z mládí jednu z desek roku

Deska Eltona Johna, na které se podílí celá řada luxusních hostů kategorie A v podstatě ani nemůže být špatná. Vždyť ze seznamu muzikantů, kteří se s Eltonem vydali prozkoumávat spojnice rocku, popu a gospelu, doslova přechází zrak.

Je tu Neil Young, Brian Wilson nebo Booker T. Jones, obrovská legenda černé muziky, která patřila k pilířům studiových alb labelu Stax v šedesátých a sedmdesátých letech. Také mladší blues-funkový kytarista Robert Randolph je zasvěceným znám jako špičkový muzikant, jehož věhlas roste. A těžká váha nakonec - producentem alba není nikdo menší než mistr T-Bone Burnett, který povolal do zbraně ještě gospelový sbor.

Sám Elton je na novince bluesovější než kdy jindy, přesvědčivě se chápe žánru, kolem kterého se opatrně točí už řadu let a ukazuje, že není žádným vyčpělým pop zombíkem z minulosti. Doprovází ho nepřeplácaná medově táhlá kytarová sóla, klavír a hammondky a v pozadí citlivě dozvukuje sbor, který je slyšet pouze tam, kde je to potřeba. Album The Union navíc neobsahuje žádnou "vatu". Je obtížné mluvit o hlavním hitu alba, protože hitů je tu snad deset za sebou. Jedna z desek roku 2010.

Celkové hodnocení: 90 %

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků