Hlavní obsah
České představení Korekce souboru VerTeDance získalo na edinburghském festivalu Fringe prestižní cenu Herald Angel. Foto: Veronika Frydrychová

Edinburgh: Další Herald Angel pro český tanec

I letos získalo české představení na edinburghském festivalu Fringe prestižní cenu Herald Angel. V sobotu ji souboru VerTeDance udělili kritici deníku Herald Scotland za projekt Korekce. Během předávání cen byli kromě tanečníků a režiséra Jiřího Havelky přítomni i hudebníci z českého kvartetu Clarinet Factory, kteří představení naživo doprovázejí.

České představení Korekce souboru VerTeDance získalo na edinburghském festivalu Fringe prestižní cenu Herald Angel. Foto: Veronika Frydrychová
Edinburgh: Další Herald Angel pro český tanec

Kritičku Mary Brennan představení okouzlilo svým: „osobitým humorem, odvahou tanečníků a celkovým bezchybným provedením“. Ocenění může českým umělcům významně pomoci propagovat představení na samotném festivalu, tak získat pozvání na další zahraniční přehlídky. V minulosti získali ocenění například české soubory Spitfire Company nebo Lenka Vágnerová Company, ale take řada významných světových interpretů včetně Patti Smith.

Během předávání cen byli kromě tanečníků a režiséra Jiřího Havelky přítomni i hudebníci z českého kvartetu Clarinet Factory, kteří představení naživo doprovázejí.

Foto: Veronika Frydrychová

„Herald je obrovská čest, protože kritici zvažují nejen představení z Fringe, ale i z Mezinárodního festivalu v Edinburghu... Máme z toho radost, protože konkurence je velká a prosadit se mezi třemi tisíci inscenací až k ceně Herald Angel je úžasným oceněním naší práce,“ dodává tanečnice a produkční souboru Karolína Hejnová.

Prestižní cena Herald Angel udílená na edinburghském festivalu Fringe

Foto: Veronika Frydrychová

Edinburský festival Fringe není jen největší přehlídkou scénického umění na světě, ale také obrovským uměleckým trhem, kde se dojednávají kontrakty a spolupráce na několik dalších let. Korekce je součástí Czech Showcase 2015, přehlídky českého tance a divadla, kterou na Fringe již popáte pořádá České centrum Londýn. Spolu s VerTeDance vystupují na Fringe také Spitfire Company, Cirk La Putyka a duo Tereza Ondrová s Peterem Šavelem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků