Hlavní obsah
The Tap Tap: Postiženi muzikou Foto: docweb.net

East Doc Platform. Praha přivítala stovky dokumentárních filmařů

East Doc Platform (EDP), která je největší dokumentárně-filmovou akcí u nás, pozvala do Prahy 400 filmových profesionálů, zástupců světových festivalů a osobností dokumentárního filmu. V rámci festivalu Jeden svět ji pořádá Institut dokumentárního filmu. Veřejnost má na program v angličtině vstup volný.

The Tap Tap: Postiženi muzikou Foto: docweb.net
East Doc Platform. Praha přivítala stovky dokumentárních filmařů

Většina programu probíhá od 6. do 12. března v Institutu Cervantes v Praze 2.

„Na East Doc Platform se letos přihlásilo 284 připravovaných dokumentů ve fázi vývoje, výroby či postprodukce. Z tohoto počtu bylo vybráno několik desítek projektů, soutěžících o devět cen, které budou rozdány na zakončení East European Forum a oznámeny na zakončení Jednoho světa. Přihlášené projekty ukázaly, že současný autorský dokument se snaží analyzovat a reflektovat naši přítomnost,“ sdělila za pořadatele Gabriela Zajícová.

Letošním tématem je Přítomnost, která trvá. „Čas spoluvytváří základní linii v autorském dokumentárním filmu. To, že dokumentaristé zachytí událost a otevřou ji v čase dalším významům, nás přivedlo k tomu, že bychom rádi vyzvali ke zpomalení a otevřeli důležité momenty k další diskusi, neboť současné skutky mají dopad i do naší budoucnosti,” řekla vedoucí East Doc Platform Miriam Ryndová.

Veškeré podrobnosti najdete na www.dokweb.net.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků