Hlavní obsah
Petr Dvořák před budovou České televize Foto: Milan Malíček, Právo

Dvořák jmenoval nový management ČT

Generální ředitel České televize Petr Dvořák doplnil zbývající členy do nejužšího vedení veřejnoprávního média. Na pozici šéfa obchodu a marketingu jmenuje Jana Svobodu, svého konkurenta z letošní volby generálního ředitele.

Petr Dvořák před budovou České televize Foto: Milan Malíček, Právo
Dvořák jmenoval nový management ČT

Pozici ředitele výroby bude zastávat Václav Myslík, ředitelkou vývoje bude Jana Kasalová, ředitelem techniky se stane Rudolf Pop. Všichni se svých funkcí ujmou ve čtvrtek 1. prosince. Dvořák to řekl v rámci tiskové konference k ukončení analogového vysílání ČT.

Nejužší vedení bude mít devět členů. Původně jich mělo být osm, ale Dvořák se rozhodl mezi vrcholový management zařadit i ředitele techniky.

Od nového roku by v rámci útvaru generálního ředitele mělo v ČT vzniknout i oddělení komunikace, které bude mít mimo jiné na starosti prezentaci televize navenek. Do čela oddělení byla nominována Daniela Němcová. O tom, zda dojde ke změně i na místě tiskového mluvčího, nechtěl Dvořák mluvit, rozhodne se prý v rámci oddělení.

Dosavadní manažer digitalizace programu ČT Pavel Hanuš by měl vést tzv. projektovou kancelář, která bude zřízena v útvaru přímo podléhajícímu generálnímu řediteli.

Pokračuje tak obměna managementu televize, která začala s říjnovým nástupem Petra Dvořáka do čela veřejnoprávního média. Naposledy byl odvolán výkonný ředitel ČT1 Radan Dolejš, kterého prozatím nahradil Milan Fridrich. Na počátku minulého měsíce jmenoval Dvořák do funkce ředitele programových okruhů právě Fridricha, který do té doby vedl sekci nových médií. Finančním ředitelem se stal bývalý výkonný ředitel TV Nova Milan Cimirot a výkonným ředitelem ČT24 někdejší šéf dnes již neexistující televize Z1 Šámal. V čele sekce nových médií místo Fridricha stanula jeho dosavadní zástupkyně Pavlína Kvapilová.

Hybridní televize

Česká televize (ČT) udělá v roce 2012 první krok k hybridnímu televiznímu vysílání, které umožňuje různé doplňkové služby, například možnost hlasování v pořadech či přístup do videoarchivu ČT pomocí dálkového ovladače. V souvislosti s ukončením analogového pozemního vysílání to oznámila ředitelka nových médií ČT Pavlína Kvapilová.

Jako první v souvislosti s hybridním televizním vysíláním ČT na jaře 2012 spustí teletext HD. "Bude to nejdříve na satelitu," uvedla Kvapilová. Oproti současnému televiznímu teletextu bude přehlednější. Pro jeho spuštění bude potřeba hybridní (HbbTV) set-top box. Lidé, kteří budou mít televizor s připojením přes internet, získají podle Kvapilové postupem času možnost přehrávat si i video.

"Přinese podstatně modernější grafickou úpravu, intuitivní a jednoduché ovládání," vyjmenovávala Kvapilová přednosti nového teletextu. Ten svým vzhledem trochu připomíná webovou stránku.

V příštím roce chce ČT spustit i další aplikace pro hybridní televize. Budou se týkat například mistrovství světa v hokeji, které umožní v průběhu utkání sledovat

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků