Hlavní obsah
Foto: Lenka Vozková

V české premiéře a v nastudování a úpravě režiséra Ivana Rajmonta uvede 16. ledna pražské Divadlo na Fidlovačce v provazochodeckou hru německého spisovatele Carla Zuckmayera Dvojité salto, kterou německý autor napsal ve stejné době, kdy pracoval na filmovém scénáři Modrý anděl pro Marlene Dietrichovou.

Foto: Lenka Vozková
Dvojité salto na Fidlovačce

Úspěšnou premiéru v Berlíně hra měla v roce 1928 a byla také dvakrát zfilmována. "Příběh samotný je až dojemně banální. To, co je na něm úžasné, je, jak jeho hrdinové dostávající se do krizových situací neustále myslí na ty druhé. Nemluvě o tom, že prostředí cirkusu je samo o sobě atraktivní," řekl režisér Rajmont.

V nadčasovém a hluboce lidském příběhu ze života jedné kočovné společnosti, odehrávajícího se na pozadí 20. let minulého století, vytvoří hlavní roli člen činohry Národního divadla v Praze Ladislav Mrkvička.Další role ztvární Marta Issová, Ctirad Götz, Jaroslav Kepka, Daniel Rous, Pavel Nečas a Ladislav Trojan.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků