Hlavní obsah
Dorota Nvotová chystá novou desku. Foto: Boleslav Boska

Dorota Nvotová zpívá o svém otci

Slovenská zpěvačka Dorota Nvotová se i po dvaceti letech stále vyrovnává se smrtí svého otce, hudebníka a skladatele Jaroslava Filipa. Ten skonal 11. července 2000 ve věku 51 let. Při příležitosti výročí jeho odchodu vydala písničku Tabak.

Dorota Nvotová chystá novou desku. Foto: Boleslav Boska
Dorota Nvotová zpívá o svém otci

Temnota ani patetický smutek v ní ale nemají místo. Text je osobním vyjádřením o poutu, které je nenarušitelné, o krvi, která není voda. Písnička má dvě verze, plnou albovou a kratší rádiovou. K vydanému audiu brzy přibude videoklip v režii Juraje Nvoty.

Nvotová i letos dodrží tradici v tom, že názvy jejích alb mají význam ve slovenštině i angličtině. Započala ji v roce 2012 nahrávkou Just!. Na další kolekci More si fanoušci počkali šest let. Nyní však s novou tvorbou hlásí už po dvou letech.

Její nové album se bude jmenovat Ten a v kontextu jejího vyrovnávání se s nepřítomností otce, s přítomností syna a nové životní lásky zapadl název perfektně. Album přinese deset písniček.

Nvotová při nahrávání novinky pokračuje ve spolupráci s bubeníkem Mariánem Slávkou a baskytaristou Filipem Hittrichem. Oba jsou členy skupiny Talent Transport. Do tvůrčího týmu přibrala i muzikanta a producenta Tomáše Slobodu, kterého už léta obdivuje a až teď sebrala odvahu ho oslovit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků