Hlavní obsah
Pražský arcibiskup Dominik Duka (druhý zleva) požehnal 27. března v Praze DVD s filmem Anděl Páně 2 režiséra Jiřího Stracha (druhý zprava). Slavnostního křtu se zúčastnili také herci Ivan Trojan a Jiří Dvořák (vpravo). Foto: Vít Šimánek, ČTK

Dominik Duka požehnal DVD s pohádkou Anděl Páně 2

Kardinál Dominik Duka požehnal v Praze DVD s filmem Anděl Páně 2, které se k divákům dostane 5. dubna. Prezentace se zúčastnili režisér Jiří Strach a herci Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Vica Kerekes a Petr Čtvrtníček.

Pražský arcibiskup Dominik Duka (druhý zleva) požehnal 27. března v Praze DVD s filmem Anděl Páně 2 režiséra Jiřího Stracha (druhý zprava). Slavnostního křtu se zúčastnili také herci Ivan Trojan a Jiří Dvořák (vpravo). Foto: Vít Šimánek, ČTK
Dominik Duka požehnal DVD s pohádkou Anděl Páně 2

Duka není prvním kardinálem, který režiséru Strachovi vyšel při představování jeho „nebeské pohádky” vstříc. Prvním byl přesně před 11 lety jeho předchůdce, nedávno zesnulý Miloslav Vlk, který podobně vyslal k divákům první díl. Tato pohádka se už po deseti týdnech od premiéry stala komerčně nejúspěšnějším českým filmem. Dodnes ji zhlédlo 1,2 miliónu diváků a na kontě má 143 miliónů korun. Předstihla tak dosud vedoucí Svěrákovy Vratné lahve (124,6 miliónu Kč).

„Viděl jsem už první díl. Režiséra Stracha znám a vím, že se mu podařilo touto cestou oslavit ty nejmenší i jejich rodiče. Tento film je důležitý proto, abychom se dokázali dívat na věci důležité pro život ne s pocitem jakéhosi staromilství, ale s pocitem, který je vlastní bibli. Protože v ní Bůh vystupuje v rolích a připomíná nám člověka,” řekl Duka.

Tajemství křesťanství je podle něj v tom, že věříme tomu, že v Kristu je Bůh přítomen a žije s námi svůj život. A Jiří Strach jako katolík dobře odhadl, kde se může trefit do vlastních řad, v jaké poloze leží laskavý nebeský humor.  Anděl Páně 2 vstoupil do kin loni 30. listopadu. Zájem diváků o pokračování pohádky byl od počátku veliký. První tři po sobě jdoucí víkendy po premiéře návštěvnost překročila 100 000 diváků a Anděl Páně 2 byl nejnavštěvovanějším snímkem roku 2016 v českých kinech.

Anděl Páně 2

Foto: Bontonfilm

Film doprovodí na DVD, nosičích Blu-ray a technicky dokonalejším Ultra HD hodina bonusových materiálů. „Je tam řada videoklipů včetně Modlitby Vojty Dyka. Jsou tam rozhovory s herci o tom, jak se dělaly kostýmy či masky a dekorace, jak se vyráběly triky. Pochopitelně tam diváci naleznou i pokažené záběry, které na youtube vyvolaly velký zájem,” řekl režisér Jiří Strach.

V první fázi pošle vydavatel na trh 70 000 kusů disků, celková očekávání jsou však dvojnásobná. „Anděl Páně 2 by tak měl patřit mezi letos nejprodávanější filmy na DVD a Blu-ray po boku pokračování Šmoulů a snímku Já, padouch,” podotkl ředitel Bontofilmu Martin Palán.

Tato pohádka je zároveň prvním českým filmem, který vychází v nastupujícím formátu Ultra HD v extrémně vysokém rozlišení. Hollywoodská studia považují UHD v oblasti fyzických nosičů za formát budoucnosti; oproti současnému nejkvalitnějšímu obrazu Blu-ray disků je rozlišení UHD čtyřnásobné.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků