Hlavní obsah
 

Dokument Křídla pro Coldplay bude mít premiéru v únoru

Celovečerní dokument Petera Hirjaka o spolupráci české výtvarnice Míly Fürstové s britskou skupinou Coldplay je po dvou letech intenzivní práce hotov. Jeho premiéra proběhne 2. února v pražském Rudolfinu od 19:30 hodin.

 
Dokument Křídla pro Coldplay bude mít premiéru v únoru

Té se osobně zúčastní mimo jiné také Stephen Tanner, osudový muž pro kariéru zpěváka skupiny Chrise Martina. Coby učitel ovlivnil jeho hudební vývoj. Účast přislíbil také zpěvák Miro Žbirka. Design obalu jeho nového alba Double album vytvořila právě Fürstová.

Dokument mapuje profesní i životní osudy výtvarnice, která vytvořila obal desky Ghost Stories s motivem křídel. Jeho součástí jsou také rozhovory se zpěvákem Coldplay Chrisem Martinem, film rekapituluje genezi vzniku obalu alba a ukazuje i zásadní milníky v kariéře výtvarnice.

„Jak se natáčení postupně rozvíjelo, uvědomila jsem si, že se neustále vracím do lesa u Hořepníka, který je důležitou součástí mého dětství. Natáčeli jsme mezi stromy a já začala chápat, jak moc bude tento film o lidských kořenech. Vykrystalizovalo ve mně poznání, že láska, kterou si mezi sebou předáváme z generace na generaci, je přesně ta síla, která činí naše kořeny pevnými a pomáhá nám nezlomit se v momentech, kdy musíme bojovat za své sny,“ uvedla Míla Fürstová.

Film bude promítán po celém světě. Na londýnskou premiéru, jejíž datum není zatím určeno, je pozvaná i kapela Coldplay.

Vstupenky na pražskou prezentaci lze získat na adrese www.kridlaprocoldplay.cz a při nákupu lze využít slevový kód KPC2020BLACKSWAN.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků