Hlavní obsah
Karel Zýka Foto: Český rozhlas

Dočasným šéfem Českého rozhlasu bude Karel Zýka

Rada Českého rozhlasu (ČRo) zvolila na svém mimořádném úterním jednání v tajné volbě nového prozatímního ředitele veřejnoprávního rozhlasu na dobu tří měsíců. Stal se jím ředitel odboru techniky a šéf týmu pro digitalizaci Karel Zýka.

Karel Zýka Foto: Český rozhlas
Dočasným šéfem Českého rozhlasu bude Karel Zýka

Ve funkci nahradí odcházejícího Petera Duhana. Dočasný šéf povede rozhlas do února, do doby zvolení řádného generálního ředitele ČRo.

Zýka dostal v tajné volbě šest hlasů, jeho protikandidát, šéfredaktor nové stanice Český rozhlas Plus Alexander Pícha, obdržel tři hlasy. Ani jeden z kandidátů nebyl při volbě osobně přítomen, se svou nominací ale vyjádřili předtím souhlas.

Zýka po volbě vydal písemné prohlášení, ve kterém uvedl, že mezi jeho tříměsíční úkoly bude patřit zejména uzavření letošního hospodaření a sestavení rozpočtu na příští rok. Neplánuje žádné významné zásahy do chodu veřejnoprávní stanice. Zýka pracoval mimo jiné v televizi Prima.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků