Hlavní obsah
Suzanne Vega na pražském koncertě v Kongresovém centru (archivní foto) Foto: Petr Hloušek, Právo

Do Česka přijede koncertovat Suzanne Vega

Americká folkrocková zpěvačka a písničkářka Suzanne Vega přijede v létě do Česka. Podle programu, který byl zveřejněn na jejích oficiálních webových stránkách, by měla 21. července hrát ve Žďáru nad Sázavou, o den později na hradu Loket a 23. července v pražských Žlutých lázních.

Suzanne Vega na pražském koncertě v Kongresovém centru (archivní foto) Foto: Petr Hloušek, Právo
Do Česka přijede koncertovat Suzanne Vega

Vega do České republiky přijede v rámci turné ke svému poslednímu albu Beauty And Crime. V Česku koncertovala už devětkrát, poprvé to bylo v květnu 1993 v pražské Lucerně, naposledy loni v pražském Kongresovém centru.

Devětačtyřicetiletá zpěvačka a kytaristka se proslavila zejména hity Luka a Tom's Diner z alba Solitude Standing z roku 1987. Píseň Luka je napsána z pohledu dětské oběti zneužívání a přinesla jí mnohá ocenění od organizací bojujících proti zneužívání dětí. Získala za ni mimo jiné nominaci na Grammy a cenu MTV za nejlepší videoklip ženské interpretky.

Vega, která dosud vydala sedm studiových alb a dvě alba retrospektivní, prožila dětství ve španělském Harlemu v New Yorku. Hrát na kytaru se naučila jako jedenáctiletá. Zajímala se o texty Boba Dylana a Leonarda Cohena a písně Peta Seegera a Joan Baezové. Jako čtrnáctiletá napsala své první písničky. Její umělecké začátky nebyly jednoduché. Tři roky obcházela nejrůznější vydavatelství, producentům se ale nezamlouval folkový nádech. Zpěvačka nakonec zaujala Lennyho Keye, kytaristu legendární Patti Smithové.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků