Hlavní obsah
Návštěvnice muzea v Basileji si prohlíží autoportrét Vincenta van Gogha. Foto: Reuters

Do Berlína na výstavu umělecké školy Bauhaus, do Vídně na impresionisty

Devadesát let od založení slavné umělecké školy Bauhaus ve Výmaru, která výrazně ovlivnila avantgardu ve střední Evropě, pořádá berlínská výstavní síň Martin Gropius Bau obrovskou výstavu, která bude otevřena od 22. července do 4. října.

Návštěvnice muzea v Basileji si prohlíží autoportrét Vincenta van Gogha. Foto: Reuters
Do Berlína na výstavu umělecké školy Bauhaus, do Vídně na impresionisty

Vídeňská Albertina po lahůdce, jakou byla výstava Vincenta van Gogha, připravila výstavu věnovanou francouzským impresionistům. Expozice děl Moneta, Renoira a Degase bude ve Vídni od 11. září 2009 do 10. ledna 2010, poté bude reprizována v Paříži a New Yorku. Pro milovníky gotiky a renesance pořádá od 15. září 2009 do 10. ledna 2010 vídeňské Kunsthistorisches Museum výstavu o posledním burgundském vévodovi Karlu Smělém, který byl co do významu uměleckých zakázek konkurentem Medicejů.

Pařížský Louvre od 17. září 2009 do 4. ledna 2010 nabízí atraktivní podívanou nazvanou Umělecká rivalita v renesančních Benátkách: Tizian, Tintoretto a Veronese.

K nejzajímavějším archeologickým výstavám patří tři akce: Montezuma, aztécký panovník v Britském muzeu v Londýně (od 24. září 2009 do 24. ledna 2010), Království Vandalů v severní Africe v Landesmuseum v Karlsruhe (od 24. října 2009 do 21. února 2010) a Alexandr Veliký a jeho doba v Reiss-Engelhorn – Museum v Mannheimu (od 3. října 2009 do 21. února 2010).

Atrakcí v závěru roku bude první výstava renesančního malíře Sandra Botticelliho v Německu, kterou chystá StädelMuseum ve Frankfurtu nad Mohanem od 13. listopadu 2009 do 28. února 2010. (Termíny zahájení výstav jsou oznámeny pořadateli ve značném předstihu, takže před návštěvou výstavy je potřeba ověřit si jejich platnost na internetu.)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků