Hlavní obsah

Divoký rock Gallon Drunk připomene raného Nicka Cavea

V pražském Rock Café vystoupí 25. října skupina Gallon Drunk. Její divoký syrový rock evokuje tvorbu skupiny Birthady Party, kde zpíval Nick Cave, než se vydal na sólovou dráhu. Není divu, kapelu vede člen Caveových Bad Seeds James Johnston.

Divoký rock Gallon Drunk připomene raného Nicka Cavea

Kapela vedená kytaristou a zpěvákem Jamesem Johnstonem se dala dohromady už před osmnácti lety. Přináší divoký syrový rock s prvky blues, jaké se objevovaly na prvních dvou Caveových albech.

Svou divokostí připomíná koncerty legendární skupiny The Birthday Party, v niž se Cave proslavil, a které byla proslulá svou až zničující energií.

Poslední album skupiny je syrové The Rotten Mile, ukazující, že esprit divoké australskoberlínské scény 80. let okolo Bad Seeds a Crime And City Solution je stále živý Dominuje mu energický a procítěný projev Johnstona a špinavý zvuk v čele s drásavou kytarou. Před Gallon Drunk vystoupí skupina The Ritchie Success.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků