Hlavní obsah
Oldřich Kaiser hrál v poslední době s dcerou Karolinou. Foto: Petr Hloušek, Právo

Divadlo Ungelt ukončilo spolupráci s Oldřichem Kaiserem

Pražské Divadlo Ungelt tento týden ukončilo spolupráci s hercem Oldřichem Kaiserem, který vystupoval ve dvou jeho inscenacích. Na internetových stránkách to oznámil umělecký šéf a majitel této scény Milan Hein. Za důvod označil "opakující se nezpůsobilost" Oldřicha Kaisera dostát závazkům vůči divadlu. Herec má dlouhodobé problémy s alkoholem.

Oldřich Kaiser hrál v poslední době s dcerou Karolinou. Foto: Petr Hloušek, Právo
Divadlo Ungelt ukončilo spolupráci s Oldřichem Kaiserem

"Omlouváme se divákům, kteří si zakoupili vstupenky na listopadová a prosincová představení inscenací Šest tanečních hodin v šesti týdnech a Jeffreymu je šoufl. Vstupenky prosím vracejte v pokladně Divadla Ungelt vždy nejpozději do data uvedeného na vstupence," uvedl Hein.

Kaiser se v Ungeltu objevil poprvé v květnu 2006 po boku Chantal Poullainové ve hře Richarda Alfieriho Šest tanečních hodin v šesti týdnech. Třístou reprízu 1. listopadu odehrál výborně, jeho problémy s alkoholem však vyvrcholily toto pondělí na zájezdu v Písku. Pražská scéna tam hostovala s inscenací Jeffreymu je šoufl, ve které Kaiser hraje se svou dcerou Karolinou, Rostislavem Novákem a Jaroslavem Hanušem.

Hein: musí si pomoci sám

"Po dvaceti minutách musel ředitel píseckého Divadla Fráni Šrámka představení zrušit, divákům se omluvit a poslat je domů," řekl Hein. Problémy s alkoholem měl Kaiser i v době, kdy hrál v Ungeltu. "Rušil jsem podobně 'z provozních důvodů' kvůli němu spoustu představení i dříve, aniž jsem z toho dělal závěry, ale dál už to takhle nejde. Je to hazardování s pověstí divadla. Olda si musí pomoci sám, či spíše odborníci mu musí pomoci," dodal Hein. Zdůraznil, že když je Kaiser v pořádku, je jeho výkon bezkonkurenční.

Kaiser se kvůli problémům s alkoholem vytratil z pražského divadelního života už závěrem sezony 2003/2004. Zrušil závazky v Divadle Bez zábradlí, kde účinkoval v Kishonově komedii Byl to pták!, v Örkényho hře Rodina Tótů a také v Gogolových Hráčích. Právě touto inscenací se koncem roku 1999 vrátil na divadelní prkna po dlouhé přestávce. Kvůli alkoholismu skončil i s inscenací Koza aneb Kdo je Sylvie?, kterou uvádělo Divadlo Na zábradlí.

Už v roce 1994 musela spolupráci s Kaiserem přerušit také pražská Ypsilonka; na této kdysi své mateřské scéně tehdy pohostinsky vystupoval v pěti inscenacích. Její šéf Jan Schmid za důvod označil opakující se hercovy absence na představeních. "Je to hrozné zmarnění tak velkého talentu. Měli jsme s ním velkou trpělivost, ale dál to tak nemůže pokračovat," vysvětlil.

Koncem listopadu měla mít v Divadle U hasičů premiéru inscenace černé romantické komedie Jeana-Clauda Carriéra o povaze lásky a lidských vztahů nazvané Zápisník. S Kaiserem a jeho dcerou Karolinou ji připravoval režisér Julek Neumann. Také ta byla zrušena; podle zástupce divadla Tomáše Spurného je zatím odložena na leden 2011.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků