Hlavní obsah

Divadlo na Vinohradech kvůli zranění Havlové ruší představení

Pražské Divadlo na Vinohradech zrušilo tři reprízy inscenace Schillerova dramatu Marie Stuartovna, které se měly uskutečnit 12., 19. a 20. června. Důvodem je podle ředitele této scény Jindřicha Gregoriniho menší zranění představitelky titulní role Dagmar Havlové, která na šikmém jevišti uklouzla.

Divadlo na Vinohradech kvůli zranění Havlové ruší představení

"Minulý týden, konkrétně v pátek 8. června, si paní Havlová při děkovačce inscenace Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! Postmuzikál pohmoždila zápěstí. Ruku bude mít v sádře," řekl Gregorini.

S oběma tituly počítá tato scéna i na podzim, kdy se ujme funkce jejího ředitele Tomáš Töpfer. Podle něj bude mít v únoru 2013 premiéru například inscenace podle méně známého Ibsenova dramatu Rosmersholm nazvaná Rebeka právě s Dagmar Havlovou v titulní roli.

"Dramaturgie ji věnuje jejímu významnému životnímu jubileu, režisérem inscenace bude nový umělecký šéf Juraj Deák," řekl Töpfer.

Absolventka brněnské JAMU Dagmar Havlová nejprve několik sezon působila v pražském Divadle Jiřího Wolkera, v letech 1979-1997 byla členkou hereckého souboru Divadla na Vinohradech, pak se věnovala činnosti mnohaleté předsedkyně Správní rady Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, jejíž je spoluzakladatelkou. Do roku 2003 plnila povinnosti vyplývající z postavení manželky hlavy státu.

Na jeviště Vinohrad se vrátila jako host rolí Kathleen Hoganové ve hře Israela Horovitze Chvíle pravdy v režii Ladislava Smočka. V roce 2008 nastudovala opět jako host roli Raněvské v Čechovově dramatu Višňový sad v režii Vladimíra Morávka. Od sezony 2009/2010 je opět členkou hereckého souboru Divadla na Vinohradech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků