Hlavní obsah
Děti na festivalu spojí četbu s hrami. Foto: Profimedia.cz

Děti budou v rámci festivalu tvořit i hlasovat, která kniha má vyjít

Na festivalu Děti, čtete? si mohou malí čtenáři mimo jiné vybrat knihu, která pak skutečně vyjde. Kromě toho je 1. a 2. června v Praze čekají hovory se spisovateli, divadlo a různé dílny a hry. Vstup je zdarma.

Děti na festivalu spojí četbu s hrami. Foto: Profimedia.cz
Děti budou v rámci festivalu tvořit i hlasovat, která kniha má vyjít

Festival Děti, čtete? chce podpořit společné čtenářské zážitky dětí i rodičů, zvyšovat čtenářskou gramotnost a ukázat inspirativní dětské knížky. Devátý ročník se koná v Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí, ve Werichově vile na Kampě a v knihkupectví s galerií Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan na Malostranském náměstí.

V Městské knihovně v Praze začne 1. června slavnostním zahájením s vernisáží výstavy Nejlepší knihy dětem 2016/2017. Tam si můžou děti povídat s autory, třeba o knížce Překlep a Škraloup, zapojit se do výtvarné dílny pro náctileté s autorkou knihy Jan Wood, chlapec, který zasadil strom nebo se podívat na loutkové představení Loutek bez hranic a vyrobit vlastní loutku.

Festival Děti, čtete?

Foto: 2media

Na Kampě mohou děti od rána do sprejerské dílny na chodníku, na diskuzi s Václavem Chaloupkem, mistrem dětských přírodních večerníčků, nebo na výtvarnou dílnu příznivce lesní moudrosti Lubomíra Kupčíka.

V soutěži Nejlepší rukopis děti samy rozhodují, které knížky nakladatelství Meander vydá – právě takhle se do edičního plánu dostal hit letošního roku, prvotina mladého evolučního vědce Petra Turečka Vlasy se vrací.

Stahovat soutěžní rukopisy a hlasovat můžete na www.detictete.cz. Výsledky budou vyhlášeny 1. června v 11.00 v Městské knihovně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků