Hlavní obsah
Deska Mosquito Foto: Universal

Deska s jedním hitem a deseti bonus tracky

Američtí indie-rockoví Yeah Yeah Yeahs si pro album Mosquito přichystali pár kytarových nápadů, hodně elektronických efektů a zřejmě i vagón marihuany. Alespoň to tak zní.

Deska Mosquito Foto: Universal
Deska s jedním hitem a deseti bonus tracky

Yeah Yeah Yeahs vznikli v New Yorku v roce 2000 kolem výrazné zpěvačky a pianistky Karen O. Debutovali a vzbudili pozornost s albem Fever to Tell, které vyšlo v roce 2003 a bylo nominováno na Grammy. Druhé Show Your Bones (2006) se rovněž dočkalo celkem dobrého přijetí u kritiky a nominace na Grammy. Po It's Blitz! (2009) přicházejí s novinkou Mosquito.

První píseň na albu, Sacrilege, je jasný hit. Chytlavý refrén a svižný rytmus nás dovedou až k mohutnému finále, které připomíná poctivé vintage R & B. Za normální jednoduchou rockovou písničku se dá označit ještě třeba Mosquito. Album se ovšem příliš často propadá do halucinogenních zvuků a ztrácí drajv. Je pěkné, že se skupina snaží znít zajímavě špinavě, „rozhazuje“ zvuk nástrojů do kosmických sfér, všude si nastavuje čtyřnásobné echo a přidává elektronická pípátka, ale to nestačí.

Na albu najdeme několik smutných důkazů, že kapele došly nápady – je to např. zoufale prázdná Subway nebo zkouřený úlet Always (opakování jednoho slova tři minuty? Proč ne!). Zjevně je to celé určeno pro poslech „pod vlivem“, ale co mají dělat ti posluchači, kteří neholdují zelenému listu?

Celkové hodnocení: 55 %

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků