Hlavní obsah
Foto: Jan Marxt

Deset let u akademie a jeho plakát propaguje Oscary

Když se Brett Davidson stal před deseti lety zaměstnancem americké Akademie filmových umění a věd, nevěděl, jakého ocenění se jeho práce dočká. Akademie totiž z nepřeberného množství návrhů pro pamětní plakát 77. ročníku předávání výročních cen vybrala jeho návrh.

Foto: Jan Marxt
Deset let u akademie a jeho plakát propaguje Oscary

Davidsonův návrh zvítězil v konkurenci renomovaných grafiků a designérů. "Vybírali jsme s mnoha návrhů, ale něco na Brettově plakátu nás do něj vtáhlo," řekl výkonný ředitel Akademie filmových umění a věd (AMPAS) Bruce Davis. To, že je Davidson zaměstnancem Akademie, se dozvěděli až po výběru vítězného plakátu. "Pro Bretta je to velká příležitost," dodal Davis.

Davidsonův plakát upoutá především svou jednoduchostí. Jeho plakátu dominuje torzo sošky Oscara s pozadím čtyř čtverců v barvách růžové, oranžové, zelené a modré. "Grafika byla vždy mou velkou vášní. Je to až neuvěřitelné, že moje práce bude propagovat tak prestižní událost," řekl Davidson.

Brett Davidson vystudoval filmový a grafický design na univerzitě v Miami na Floridě. Když se přestěhoval do Los Angeles v Kalifornii v roce 1994, začal studovat design na jihokalifornské univerzitě a získal zaměstnaní u Akademie. Na starosti měl počítače.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků