Hlavní obsah
Americký bestsellerista Dan Brown. Foto: ČTK

Dan Brown přijede v lednu do Prahy

V polovině ledna navštíví Prahu americký bestsellerista Dan Brown. Přijede i s manželkou na čtyři dny, zúčastní se odborné přednášky. Právu to potvrdila Zdena Křikavová z nakladatelství Argo, které vydává nejvíce jeho románů.

Americký bestsellerista Dan Brown. Foto: ČTK
Dan Brown přijede v lednu do Prahy

Autor Šifry Mistra Leonarda, kterou okouzlil celý svět, pokračuje v dobrodružných příbězích svého profesora Langdona a obvykle jedné ženské půvabné spolupracovnice. Dosud se jeho šesti románů, Digitální pevnost, Pavučina lží, Andělé a démoni, Šifra Mistra Leonarda, Ztracený symbol a Inferno, prodalo více než dvě stě miliónů kusů, přeloženy byly dosud do dvaapadesáti jazyků.

Poslední román Dana Browna Inferno vydalo Argo v českém překladu Michaly Markové a Davida Petrů 18. září a od té doby se ho prodalo více než osmdesát tisíc výtisků. V Polsku to bylo více než tři sta šedesát tisíc, v Nizozemsku půl miliónu a v Itálii necelých čtyři sta tisíc.

Okruh ctitelů Dana Browna se ještě rozšířil po úspěšném filmovém zpracování jeho románů, kdy profesora Langdona hrál Tom Hanks.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků