Hlavní obsah
 

ČT uvede talk show Rudyho Linky i filmy o Rolling Stones a Čechomoru

Rozhovory hudebních osobností s jazzmanem Rudym Linkou, souvislosti Rolling Stones a československých dějin, dokument o třiceti letech s Čechomorem či historie Divadla Na zábradlí, to je podzimní nabídka programu ČT art.

 
ČT uvede talk show Rudyho Linky i filmy o Rolling Stones a Čechomoru

Novou řadu hudební talk show Linka moderuje i režíruje jazzman Rudy Linka. Představí deset hudebních osobností.

Rudy Linka se zpěvačkou Tonyou Graves, kterou pozval do své show Linka.

Foto: Stanislav Dvořák, Novinky

„Za mého mládí nebyla hudba všude na ulici, my jsme přesycení. My si toho přestáváme vážit. Dřív vyšla deska a byla otázka, kdo ji má? Ten pořad je o tom sednout si a být nadšený z věcí, které ten člověk miluje a které miluju já. Hudba není o tom pořád něco slyšet. Je to jako jídlo, nejíst všechno, ale dát si tohle a takové víno a teď si to vychutnám. O tom je ten pořad a o tom je i náš Bohemia Jazz Fest,“ řekl Novinkám hudebník a moderátor Rudy Linka.

John Abercrombie & Rudy Linka - Live In Athens 18/3/2016

Video: Rudy Linka

V rámci Týdne dárků, který startuje na artu 1. září, poběží řada výjimečných premiér, např. přímý přenos komedie Vzkříšení z Dejvického divadla, koncert Vojtěcha Dyka nebo Marie Callas z londýnské Covent Garden.

Vedle dokumentu Čechomor 30 let vypadá slibně také dokument Rolling Stones – Je to jen rock’n’roll?, který má být úvahou nad významem zakazované hudby za komunistického režimu, ale i nad vztahem členů Rolling Stones k Československu, kde v roce 1990 zahráli po revoluci jako první velká světová rocková kapela.

ČT art se bude věnovat i mapování našich výrazných divadel. Šedesát let Divadla Na zábradlí zachycuje sedmidílný cyklus, který připomene osobnosti jako Jiří Suchý, Ivan Vyskočil, Jan Grossman a Václav Havel. Další pořady se věnují královéhradeckému Divadlu Drak a Divadlu pod Palmovkou.

„Dnes vysíláme desetkrát víc pořadů věnovaných hudbě nebo divadlu než v roce 2012 a ještě výrazněji jsme v této oblasti posílili vlastní tvorbu. Intenzivně se zaměřujeme na přenosy živého umění, které tak Česká televize uchovává ve svém archívu i pro další generace,“ dodal generální ředitel ČT Petr Dvořák.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků