Hlavní obsah
Sacha Baron Cohen Foto: archiv, Právo

Cohenův film Brüno se stal hitem ve Velké Británii

Film Brüno v hlavní roli s britským komikem Sachou Baronem Cohenem o výstředním módním novináři se trefil do vkusu britských milovníků filmu. Po prvním víkendu vede britský filmový žebříček návštěvnosti.

Sacha Baron Cohen Foto: archiv, Právo
Cohenův film Brüno se stal hitem ve Velké Británii

Komedie, ve které si Baron Cohen bere na paškál úzkoprsost a fanatismus, utržila první víkend po uvedení do kin takřka pět milionů liber (asi 150 miliónů korun). Podle britského serveru BBC vstoupí 24. července do britských kin druhá, tentokrát mládeži přístupná verze filmu. Vzhledem k některým scénám byl film vhodný zatím jen pro diváky starší 18 let.

Podle BBC je to poprvé, kdy v kinech poběží současně dvě různé verze jediného snímku. Snímek Brüno o rakouském homosexuálním módním reportérovi, který hledá své štěstí v USA, je takzvaným „fraškomentem“ (mockumentary), jak informovala agentura Reuters

Reakce aktérů-neherců jsou autentické

Ve filmu plném nadsázky a divokých převleků z velké části vystupují lidé, kteří často vůbec nevědí, že jsou natáčeni. Jejich reakce jsou proto autentické.

Podobný formát využil Cohen i ve svém posledním filmu Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj narodu o neomaleném kazašském novináři. Uvedení filmu tehdy mělo za následek asi 200 soudních pří.

Brüno zatím bodoval v Austrálii i v USA. Za tři dny promítání v severoamerických kinech vydělal podle údajů společnosti Universal Pictures 30,4 miliónu dolarů (568,6 miliónu korun).

Scéna s Jacksonovou sestrou byla vystřihnuta

Před uvedením v USA nechal Cohen z úcty k pozůstalým vystřihnout minutovou scénu se sestrou zesnulého zpěváka Michaela Jacksona.

V britském žebříčku nejnavštěvova­nějších filmů Brüno sesadil dosud vedoucí kreslený film Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů. Další místa obsadily filmy Transformers: Pomsta poražených a komedie Pařba ve Vegas. Brüno by měl být do českých kin uveden 6. srpna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků